Logo: GOPS Lubawa

Zajęcia zdalne

15 - 17.03.2022r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-03-16 15:44:24
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
  • drukuj
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
 
Wtorek, 15 marca 2022 r.
 
1) TRENING UMYSŁU
 
Drodzy Seniorzy. Słoneczna aura pobudza do działania i ruchu, mam nadzieję, że zmotywuje Was również do rozruszania umysłu. Zestaw ćwiczeń przygotowany na dziś dotyczyć będzie naszego ciała. Mam nadzieję, że przygotowane zagadnienia spodobają się Państwu i pomogą zadbać o kondycję Waszego mózgu.
 
 
2) ZDROWY SENIOR  
 
Kochani, wiosenna pogoda jest idealna do spacerów i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Warto zastanowić się nad ćwiczeniami, które pomogą zadbać o Wasz kręgosłup. Poniżej znajdziecie Państwo artykuł na temat tego, jak samemu zadbać o higienę kręgosłupa. Zachęcam do lektury i wdrożenia w życie zamieszczonych w artykule rad.
 
 
3) ZDALNIE KULINARNIE
 
Kochani. Jesteście gotowi na kolejne kulinarne wyzwanie? Zachęcam do wypróbowania przepisu na  ciasto, które z pewnością smakuje tak dobrze, jak wygląda. Mam nadzieję, że przepis ten na dobre zagości w Waszych książkach kulinarnych. Zapraszam.  
 
 
Środa, 16 marca 2022 r.
 
1) SENIOR ARTYSTA 
 
Drodzy Seniorzy. Zachęcam Was gorąco do własnoręcznego wykonania dekoracji wiosennych, które wprowadzą do Waszego domy zbliżającą się wiosenną aurę. Poniżej znajdziecie Państwo w linku kilka inspiracji na łatwe i efektowne ozdoby.Jestem przekonana, że któryśpomysłów się Państwu spodoba i skusicie się na wykonanie dekoracji. Zachęcam.
 
 
2) AKTYWNY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy- czas na ruch. Zapraszam na zumbę. Są to ćwiczenia połączone z tańcem, które nie tylko wpływają pozytywnie na nasz organizm i kondycję, ale mimo wysiłku sprawiają, że jesteśmy pełni energii i dobrego humoru. Mam nadzieję, że trening przygotowany z myślą o seniorach będzie dla Was nie tylko przydatny ale i przyjemny. Owocnych ćwiczeń.
 
 
3) SENIOR W OGRODZIE
 
Kochani! Jesteście gotowi na wiosenne prace w ogrodzie? Nie możecie doczekać się kiedy w Waszych ogrodach pojawią się kolorowe, piękne kwiaty, które nie tylko będą nęcić pięknymi kolorami, ale i zapachami.  Poniżej znajdziecie film z radami, jakie kwiaty siać w marcu, by jeszcze w tym roku  cieszyły nasze zmysły.  Zachęcam do zapoznania się z materiałem. 
 
Co siać w marcu – kwiaty jednoroczne                                                           
 
Czwartek, 17 marca 2022 r.
 
1) COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA
 
Drodzy Seniorzy!  Po zimie warto zadbać o cerę, by przygotować ją na zbliżającą się wiosnę. Często  po okresie grzewczym nasza cera jest przesuszona, jest także w złej kondycji za sprawą czynników pogodowych. Skóra na twarzy szarzeje, staje się szorstka i niemiła w dotyku, traci blask, często też się łuszczy. Pora temu zaradzić! Poznajcie nasze sposoby na to, jak skutecznie zregenerować cerę po zimie.
 
 
2) KULTURALNY SENIOR
 
„W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie…” – każdy z nas słyszał o tej słynnej z wiersza Brzechwy miejscowości. Jednak nie każdy z nas wie, co w Szczebrzeszynie można zwiedzić, poznać atrakcje i ciekawe zakątki. Klikając w link zostaniecie przeniesieni na wirtualny spacer po Szczebrzeszynie. Będziecie mieli okazję zwiedzić Rynek miejski, cerkiew prawosławną, Kościoły, cmentarze, oraz słynny Pomnik Chrząszcza. Zapraszam na wirtualny spacer.
 
 
3) E – SENIOR
 
Drodzy Seniorzy. Zapraszam Was do przeczytania artykułu dotyczącego przewodnika po cyfrowym świecie przygotowanym z myślą o seniorach.  Dowiecie się jak odnaleźć się w Internecie i jak poradzić sobie w razie problemów. Możecie również pobrać przewodnik po cyfrowym świecie dla seniora, jednak w tym celu będziecie musieli podać swój adres e-mail. Zapraszam do lektury.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook