Logo: GOPS Lubawa

Zajęcia zdalne

08 - 10.03.2022r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-03-09 13:01:59
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
  • drukuj
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
 
Wtorek, 8 marca 2022 r.
 
1) ZDROWY SENIOR  
 
Drodzy Seniorzy. Przyroda budzi się do życia, drzewa puszczają życiodajne soki, dlatego jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się jakie korzyści dla naszego zdrowia niosą ze sobą produkty kosmetyczne, bazujące na roślinach. Dziś zachęcam do zapoznania się z właściwościami wody brzozowej, którą nasi dziadkowie własnoręcznie pobierali wczesną wiosną z młodych brzóz. Warto przypomnieć sobie jakie właściwości posiada oraz jak pozytywnie wpływa na nasz organizm. Jestem przekonana, że po zapoznaniu się z treścią artykułu sięgniecie po wodę brzozową i sami przekonacie się jak pozytywnie wpływa na wasz organizm. Zachęcam gorąco.
 
 
2) TRENING UMYSŁU
 
Kochani. Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń umysłowych wśród seniorów są krzyżówki. Wielu z Was zapewne spędza wolne wieczory na wypełnianiu diagramów. Dla wszystkich sympatyków krzyżówek w ramach treningu umysłu załączam kilka krzyżówek, które nieco różnią się od tradycyjnych. Zapraszam!
 
 
3) HORYZONTY
 
Kochani. Dziś obchodzimy Dzień Kobiet. Czy znacie Państwo historię powstania tego święta? Warto przypomnieć sobie kiedy i skąd się wzięło. Poza historią poznacie również kilka ciekawostek związanych ze świętem kobiet.  Polecam lekturę nie tylko przedstawicielkom płci pięknej.
 
 
Środa, 9 marca 2022 r.   
           
1) ZDALNIE KULINARNIE
 
Kochani, w linku znajdziecie pomysły na dania z makaronu. Z pewnością będziecie mogli je wykorzystać, kiedy będziecie szukać pomysłów na szybki obiad. Warto zaznaczyć, że dania te są obfite w warzywa, a tym samym są pysznym źródłem witamin i minerałów – tak ważnych dla naszego zdrowia. Zapraszam do eksperymentowania i kosztowania.
 
 
2) SENIOR ARTYSTA
 
Kochani. Przed nami najpiękniejsza z pór roku – wiosna. Warto wprowadzić jej elementy do naszego mieszkania. Zachęcam do wypróbowania swoich sił w stworzeniu kwiatów z krepy, które będą ozdobą w Waszych domach. Ponadto możecie dobrać kolorystykę i rodzaj kwiatów, korzy najbardziej Wam odpowiada i najbardziej będzie pasował do wystroju w Waszym domu. Zapraszam do kreatywnej pracy, która stanie się łatwiejsza dzięki filmikom instruktażowym umieszczonym w linkach.
 
 
3) AKTYWNY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy! Przed Wami kolejny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu zadbacie o swoje ciało i pozwolicie umysłowi na chwile relaksu. Poza tym pomoże Wam on zadbać o kondycję i czuć się dobrze we własnym ciele. Ćwiczenia te nie wymagają dużego wysiłku, nie są też czasochłonne, dlatego możecie do nich wracać zawsze, kiedy znajdziecie chwilę czasu i chęci. Zapraszam serdecznie.
 
 
Czwartek, 10 marca 2022 r.
 
1) COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA
 
Drodzy Seniorzy. Aktualna sytuacja na świecie może sprawić, że jesteśmy smutni, przygnębieni i zmartwieni, niekiedy zdarza się, że kilka trosk i kłopotów spada na nas w jednym czasie i trudno nam sobie z nimi poradzić. Chcielibyśmy porozmawiać, jednak nie chcemy obarczać najbliższych naszymi kłopotami czy zmartwieniami. Pomocny może okazać się telefon do osoby, której nie znamy, a mimo to chętnie nas wysłucha, doradzi, doda otuchy. Być może też znamy kogoś, komu taki telefon mógłby pomóc. Zapraszam do zapoznania się artykułem.
 
 
2) E -  SENIOR
 
Kochani! W poniżej umieszczonym artykule znajdziecie Państwo kilka konkretnych przykładów zajęć, które mogą was zainteresować w Internecie. Znajdziecie w nim również adresy stron i platform, dzięki którym będziecie mogli rozwijać własne zainteresowania i uczyć się nowych rzeczy. Ponadto dowiecie się jak włączyć się aktywnie w wolontariat w formie internetowej,  poznacie miejsca, w których znajdziecie fora i zrzeszenia dla Seniorów oraz poznacie gry, które cieszą się zainteresowaniem w grupie osób starszych.
 
 
3) SENIOR W OGRODZIE
 
Kochani. Wreszcie wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna – pora roku, której nie możemy doczekać się po chłodnej i ponurej zimie. W związku z nadchodzącą wiosenną porą czas na prace w ogrodzie, aby już za kilka tygodni cieszył nasze oczy i radował serce.  W związku z powyższym zapraszam do zapoznania się z artykułami o tematyce ogrodniczej, dzięki którym planowanie w ogrodzie stanie się łatwiejsze.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook