Logo: GOPS Lubawa

Zajęcia zdalne

14.09 - 16.09.2021r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2021-09-16 07:49:14
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
  • drukuj
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
Wtorek, 14 września 2021r.
 
1) ZDALNIE KULINARNIE
 
Niemalże każdy lubi leczo. Jesień jest świetnym okresem do przygotowania tej potrawy, wykorzystując produkty z własnego ogródka. Mam nadzieję, że podany przepis przypadnie Państwu do gustu i znajdzie się w Waszej osobistej książce kucharskiej. Smacznego!
 
 
2) SENIOR ARTYSTA
 
Twa sezon grzybowy, a spacery po lesie są również świetną okazją, by oprócz grzybów zbierać również szyszki. Można  je wykorzystać, tworząc piękne dekoracje do domu. Aby zachęcić Was  do kreatywnej pracy i podsunąć kilka inspiracji, jak wykorzystać szyszki załączam link, w którym znajdziecie kilka zdjęć z pomysłami na ozdoby. Mam nadzieję, że „szyszkowe dekoracje” zagoszczą w Waszym domu. Polecam.
 
 
3) E – SENIOR
 
Kochani, być może zdarza się, że macie problem z wyszukiwaniem informacji w intrenecie? W poniższym linku znajdziecie podstawowe informacje jakie kroki wykonywać, aby efektywnie pozyskiwać informacje w sieci. Czasami wystarczy zmieniać sposób poszukiwania, aby szybciej zyskiwać pożądane informacje. Proszę zapoznać się ze wskazówkami umieszczonymi w linku. Mam nadzieję, że znajdziecie tam informacje, które będą Wam przydatne.
 
 
 
Środa, 15 września 2021r.
 
1) AKTYWNY SENIOR
 
Kochani. Tryb życia czasami sprawia, że częściej się garbimy i nie zwracamy uwagi na to, by dbać o proste plecy. Pamiętajmy jednak, że prosta postawa jest nie tylko naszą wizytówką, ale również skutkuje dobrym samopoczuciem. Poniżej znajdziecie  link do filmiku z serią ćwiczeń, które pozwolą Wam cieszyć się prostymi, zdrowymi plecami.
 
 
2) ZDROWY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy – podczas przygotowywania codziennych posiłków powinniście mieć zawsze na uwadze zasady zdrowego i racjonalnego żywienia. Zachęcam, aby każdy w Was przyswoił sobie piramidę zdrowego żywienia dla Seniorów. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie Państwo w poniższym linku.
 
 
3) KULTURALNY SENIOR
 
Jesteście gotowi na kolejne wirtualne zwiedzanie? Tym razem zapraszam do pelplińskiego zespołu katedralnego. Macie okazję zwiedzić uliczki tego malowniczego miasteczka oraz Wnętrza katedry z bogatym wyposażeniem, ornamentyką, malarstwem, zapiera dech nie tylko miłośnikom gotyku. Niespieszny wirtualny spacer po klasztornych krużgankach z krzyżowymi sklepieniami przeniesie w odległe średniowieczne czasy, dając wytchnienie codziennych trosk. Zapraszam serdecznie.
 
 
 
Czwartek, 16 września 20021r.
 
1) SENIOR KONSTRUKTOR
 
Drodzy Seniorzy. Zbliża się jesień, czas pomyśleć o karmnikach dla ptaków. Mam nadzieję, że każdy z Was postara się wykonać praktyczną ozdobę do swojego ogrodu. Nie tylko będziecie cieszyć się piękną dekoracją, ale również zadbacie o nasze środowisko. Zachęcam do wspólnego majsterkowania.
 
 
2) TRENING UMYSŁU
 
Moi Drodzy. Przed nami kolejny trening naszego mózgu. Musimy systematycznie wykonywać ćwiczenia i motywować umysł do wysiłku, aby cieszył się dobrą  kondycją jak najdłużej . Tym razem spróbujecie swoich sił w skojarzeniach,  szukaniu słów, oraz w ćwiczeniach poprawiających naszą koncentrację i uwagę. Powodzenia!
 
 
3) HORYZONTY
 
Drodzy Seniorzy – z pewnością wielu z Was jest mieszkańcami gminy Lubawa od urodzenia. Ale czy każdy z Was zna historię zamku biskupów chełmińskich w Lubawie? Z pewnością znacie najważniejsze informacje, jednak warto zagłębić się w temat i poznać dokładniej dzieje jednego z najstarszych lubawskich zabytków. Warto znać historię naszej malej ojczyzny. Więcej informacji znajdziecie poniżej. Zapraszam do lektury.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

28.10.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa,...
do góry
Wtyczka Facebook