Logo: GOPS Lubawa

Klub "Senior+"

Seniorem być - wesoło żyć!

  • Opublikowane: 2018-03-14 12:58:00
  • Autor: Ewa Pielenc, pomoc administracyjna
  • drukuj
Zgodnie z potrzebami uczestników Klub „Senior+” w Złotowie otwarty jest 3 razy w tygodniu, tj. we wtorki, środy i czwartki po 4 godziny dziennie.
 
Dotychczas w ramach funkcjonowania Klubu odbywały się m.in.: warsztaty promujące zdrowy styl życia, warsztaty artystyczne, zajęcia tematyczne pn. „Z higieną za pan brat”. Zajęcia prowadzone były przez opiekuna Klubu. W marcu planowane są także zajęcia kulinarne, artystyczne, warsztaty rękodzielnicze itp.
Realizowane zajęcia są dobrą okazją do zdobycia nowych umiejętności oraz wymiany doświadczeń, a także pozwalają seniorom oderwać się od codzienności.               
Ponadto w Klubie odbyły się spotkania z psychologiem, w tym warsztaty grupowe ”Psychoedukacja dot. depresji” oraz indywidualne poradnictwo psychologiczne.
W dalszej perspektywie funkcjonowania Klubu przewidziane są cykliczne warsztaty i zajęcia, a także szereg wydarzeń o charakterze integracyjno - aktywizacyjnym oraz wyjazdy promujące aktywne formy spędzania czasu wolnego, w tym:
                - warsztaty kulinarne,
                - warsztaty taneczne,
                - zajęcia sportowo-rekreacyjne,
                - wydarzenie „Skumaj się z naturą” – urządzamy teren zielony dla Klubu Seniora,
                - Piknik seniora,
                - Piknik dożynkowy – „Łączymy pokolenia”,
                - Biesiada seniora,
                - wyjazd do teatru w Toruniu,
                - wyjazd  – rejs po Jezioraku,
                - wyjazd do Trójmiasta,
                - wyjazd do Lichenia.
Funkcjonowanie Klubu „Senior+” w 2018 roku zostanie dofinansowane w wysokości 44 tys. zł w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Seniorem być - wesoło żyć!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.08.2019 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
29.08.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
do góry