Logo: GOPS Lubawa

Z wizytą w schronisku w Iławie

  • Opublikowane: 2018-10-05 09:38:02
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
  • drukuj
Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Rakowicach zorganizowały zbiórkę dla zwierząt ze schroniska OTOZ Animals z Iławy, chcąc pomóc milusińskim przetrwać nadchodzącą zimę.
Zgodnie z potrzebami schroniska dzieci zbierały stare pluszowe maskotki, kołdry, koce oraz karmę. Do zbiórki włączyli się mieszkańcy wsi Rakowice, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Łążynie oraz cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Sampławie. 
Reasumując udało się zebrać kilkanaście worków maskotek, koców, kołder i kilkanaście kilogramów karmy. 
12 września 2018 r. uczestnicy świetlicy pojechali do schroniska, aby przekazać zebrane dary. Tam spotkali się z pracownikami schroniska, natomiast Pani  Edyta Portjanko oprowadziła nas po schronisku, opowiedziała nam jak ono funkcjonuje, przybliżyła historię psiaków, które się u nich znalazły. Ponadto dowiedzieliśmy się jakie są zasady podjęcia wolontariatu w schronisku oraz szczegóły adopcji zwierząt. 
Było to bardzo ciekawe, pełne empatii spotkanie, które skłoniło do refleksji zarówno młodszych jak i starszych uczestników świetlicy. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w schronisku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7Galeria zdjęć: Z wizytą w schronisku w Iławie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry