Logo: GOPS Lubawa

Wycieczka do Ostródy

  • Opublikowane: 2018-09-19 11:18:10
  • Autor: Renata Woźniak i Marta Majewska, wychowawcy
  • drukuj
 Dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu na pożegnanie wakacji udały się na wycieczkę do Ostródy. Tam czekało na nie wiele atrakcji.
Podobnie jak Sopot nad Bałtyku, tak Ostróda nad Jeziorem Drwęckim ma swój drewniany deptak otoczony wodną tonią. Miejsce spacerów, towarzyskich spotkań, obfitujące w letnie koncerty przyciągające tłumy ludzi. Nie mogło nas tam zabraknąć. Byliśmy na przystani, oglądaliśmy żaglówki oraz jachty, które tam zacumowały. Dzieci skorzystały z plaży na kąpielisku miejskim. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Pani ratownik.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na Zamku oraz w Muzeum. Warto wspomnieć, iż z ostródzkiego zamku Europą rządził cesarz Napoleon Bonaparte w latach 1806-1807r. Na Zamku dzieci wzięły udział w warsztatach  czerpania papieru. Każdy zrobił samodzielnie kartkę papieru z roztworu celulozy i wody, która nie przypominała wcale obecnych kartek z zeszytu. Było to ciekawe doświadczenie, a wykonane kartki zabraliśmy do domu.
Potem udaliśmy się nad fontannę, której centralnym punktem jest replika rzeźby rybaka, od której rozchodzą się promieniście wodotryski. Wyposażona w system audiowizualny przyciąga wzrok wielobarwnymi pokazami świetlnymi przy dźwiękach muzyki. Połączenie wody i muzyki robi mega wrażanie.
Ostróda to piękne miasto, które kryje w sobie wiele niespodzianek. Dzieci miały czas na zwiedzanie miasta i korzystanie z jego turystycznych atrakcji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47Galeria zdjęć: Wycieczka do Ostródy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry