Logo: GOPS Lubawa

3,2,1 i ruszamy! Ponowne otwarcie PWD w Mortęgach

  • Opublikowane: 2021-12-07 09:09:47
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
  • drukuj
Wraz z początkiem listopada wznowiła działalność Placówka Wsparcia Dziennego w Mortęgach. Wychowankowie świetlicy z utęsknieniem czekali na ponowne otwarcie placówki. Uczestnicy z ogromnym zaciekawieniem i uśmiechem wymalowanym na twarzy przekroczyli mury świetlicy. Dzieci z olbrzymim sentymentem wspominały wakacyjne zajęcia i ciekawością pytały o kolejne.
Na pierwszym spotkaniu został omówiony regulamin, który zawierał zasady postępowania podczas zajęć, mówił o poszanowaniu wspólnej własności. Dzieci poznały swoje prawa i obowiązki obowiązujące w trakcie zabaw i zajęć świetlicowych.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których obchodzili Dzień Niepodległości. Podczas zajęć plastycznych powstały prace dotyczące symboli naszej państwowości m.in. biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie. Dodatkowo dzieci wykonały jesienne pejzaże, podobizny zwierząt, które powstały z recyklingu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się układanki z koralików Pyssla.
Uczestnicy uwielbiają konkursy plastyczne. Wspólnie wybierają temat przewodni, a następnie z wielkim zapałem biorą się do pracy. Ochoczo angażują się w zdania zlecone przez wychowawcę. Dzieci chętnie korzystają z pomocy wychowawcy oraz samopomocy koleżeńskiej podczas odrabiania prac domowych. Każde spotkanie rozpoczynają rozmową na tematy bieżące przy kubku gorącej herbaty.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39Galeria zdjęć: 3,2,1 i ruszamy! Ponowne otwarcie PWD w Mortęgach.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook