Logo: GOPS Lubawa

Koła Gospodyń Wiejskich

Noc Świętojańska w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2017-07-13 13:45:05
  • Autor: Monika Empel, asystent w projekcie
  • drukuj
Dnia 7 lipca w Szczepankowie obchodzono „Noc Świętojańską”. W pikniku integracyjnym zorganizowanym z tej okazji przez Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Straż Pożarną w Szczepankowie oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa wzięli udział lokalni społecznicy oraz przedstawiciele grup nieformalnych działających na terenie gminy Lubawa.
Uczestnikami wspólnego biesiadowania byli członkowie Klubów Seniora w Byszwałdzie, Gutowie, Łążynie, Rakowicach i Złotowie, Klubu Aktywnych w Gutowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Łążku i Kazanicach. Wśród zaproszonych gości znalazł się Przewodniczący Rady Seniorów Gminy Lubawa - Benedykt Czarnecki, Radny Powiatu Iławskiego – Marian Golder oraz Radny Gminy Lubawa – Jan Kowalkowski.
Piknik rozpoczął się występem zespołu „Suse” z Susza, który porwał zebranych do tańca. Następnie wszyscy mieli okazję skosztować przysmaków z grilla. Tego wieczoru nie zabrakło również konkurencji i zabaw integracyjnych oraz tradycyjnego rzucania wianków na wodę.
Imprezę uświetnił występ młodej wokalistki ze Szczepankowa Jagody Dymczyk – laureatki Gdynia OPEN Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2016 oraz zespołu „Rakowianki”. Zaprezentowały się również dzieci ze świetlicy środowiskowej  w Szczepankowie, które zatańczyły i zaśpiewały dla zebranych gości. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „gołym” niebem z Zespołem Folder, która trwała do późnych godzin wieczornych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: Noc Świętojańska w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry