Logo: GOPS Lubawa

Wakacje pełne zajęć w Mortęgach

  • Opublikowane: 2023-08-28 09:17:45
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
  • drukuj
Okres wakacyjny w Placówce Wsparcia Dziennego w Mortęgach jest czasem aktywnych i kreatywnych zajęć. Uczestnicy na początku ustalili wakacyjny regulamin świetlicy po czym przystąpili do zajęć.
Podczas zajęć plastyczno - technicznych powstały ozdoby z koralików oraz prace, przedstawiające ulubionych bohaterów filmowych i sportowych. Ponadto dzieci próbowały swoich sił podczas konkursu pod hasłem "Mam Talent". Każdy z nich na scenie zaprezentował swoje umiejętności wokalne, plastyczne czy zwinnościowe. Na każdego z nich czekała nagroda. Wiele emocji wywołała gra w Miecze oraz Wyścig Kapsli - gdzie trzeba wykazać się refleksem, spostrzegawczością i sprytem. 
 
Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na Noc Meteorów czyli nocowanie w placówce podczas Nocy Spadających Gwiazd. Co prawda niebo było zachmurzone i dzieci nie miały szans zobaczyć meteorów, ale za to udało nam się pobawić w podchody po zapadnięciu zmroku. Była to nie lada atrakcja, tym bardziej, że przeciwna drużyna zadbała o świetne skrytki. Po powrocie mimo zmęczenia wszyscy mieli siły na wspólne zabawy oraz gry. Obejrzeliśmy też film "Cudowny Chłopiec". Wspólnym harcom nie było końca, aż do godzin porannych.
 
Podczas ostatnich zajęć udaliśmy się na plac zabaw. W trakcie spaceru i pobytu zadbaliśmy o to, by uprzątnąć śmieci. Po skończonej pracy nagrodą były zabawy na placu zabaw oraz wspólny posiłek. Przed dziećmi jeszcze wiele atrakcji, by wykorzystać ostatnie dni wakacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Wakacje pełne zajęć w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook