Logo: GOPS Lubawa

Śladami Mikołaja Kopernika - wyjazd na wystawę Copernicus 2023

  • Opublikowane: 2023-03-14 15:15:51
  • Autor: Karolina Jaskulska, opiekun
  • drukuj
9 marca br. uczestnicy Klubu Senior + w Mortęgach udali się do Lubawskiego Centrum Aktywności Społecznej, mieszczącej się w Zamku Biskupów Chełmińskich gdzie odbywała się wystawa poświęcona Mikołajowi Kopernikowi z okazji 550 rocznicy jego urodzin. Oprócz najważniejszych wiadomości z życia wielkiego astronoma seniorzy mogli poznać również ciekawostki z jego pobytu na ziemi lubawskiej. Ponadto uczestników zaciekawiła wystawa przedmiotów wydobytych z ruin zamku podczas prac archeologicznych.
Na seniorów czekała również dyrektorka biura Lokalnej Grupy Działania Ziemia Lubawska Pani Beata Kowalska, która przedstawiła prezentację, odnośnie działalności stowarzyszenia. Ponadto seniorzy dowiedzieli się o już zrealizowanych projektach oraz planach na najbliższe miesiące. Wszyscy słuchacze otrzymali również opaski odblaskowe, które zwiększą ich bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów oraz ulotki dotyczące dbania o środowisko naturalne. Było to bardzo ciekawe i poznawcze spotkanie.
Kolejnym punktem był  wyjazd do restauracji. Seniorzy chętnie poznają lokalne restauracje, dlatego wybrali się do dotąd im nieznanej im Restauracji "Nad Sandela". Czekała na nich Pani manager, która przybliżyła historię powstania lokalu oraz jego funkcjonalność. Goście mieli okazję zobaczyć wszystkie sale oraz dowiedzieć się jakie jest  ich przeznaczenie. Ponadto mieli okazję zobaczyć pokoje dla gości. Zwiedzanie zakończono wspólnym obiadem i smakowaniem pysznych dań przygotowanych przez szefa kuchni oraz Udało się również  porozmawiać z Mistrzem Polski Barmanów - Panem Damianem Deptułą. Marcowe popołudnie  upłynęło na wspólnym poznawaniu nowych osób,  miejsc i smaków, do których chętnie będziemy powracać w najbliższej przyszłości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Śladami Mikołaja Kopernika - wyjazd na wystawę Copernicus 2023

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook