Logo: GOPS Lubawa

Świąteczne pierniki w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2022-01-11 12:39:17
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
  • drukuj
Pieczenie pierników w okresie Świąt Bożego Narodzenia  to tradycja w wielu domach w Polsce. Chcąc kultywować ten piękny świąteczny zwyczaj w Szczepankowie w świetlicy wiejskiej zostały zorganizowane warsztaty pieczenia i lukrowania  pierników. Wzięły w nich udział dzieci z świetlicy w Szczepankowie, mieszkańcy wsi oraz Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.  
Pod czujnym okiem doświadczonych kucharek uczestnicy zabrali się do pracy. Pierwszym etapem było wymieszanie składników i zagniecenie ciasta według przepisu przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Szczepankowa. Następnie dzieci przystąpiły do wykrawania świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków i aniołków. Zapach  korzennych przypraw unosiła się w powietrzu wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniki były już upieczone dzieci przystąpiły do lukrowania i dekorowania ciasteczek. W efekcie powstały piękne, kolorowe pierniki. Po skończonej pracy dzieci zasiadły do degustacji. Wspólne pieczenie pierników miało na celu budowanie więzi między rówieśnikami, a także integrację społeczności lokalnej. Dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że obok nich są dorośli na których pomoc zawsze mogą liczyć.
 
Uczestnicy Świetlicy serdecznie dziękują wszystkim Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za poświęcony czas, zaangażowanie i pomoc.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

39Galeria zdjęć: Pierniki w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook