Logo: GOPS Lubawa

Aktywny i pełen wrażeń czas w Rożentalu

  • Opublikowane: 2019-05-14 08:21:59
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
W ostatnim czasie świetlicę w Rożentalu odwiedził teatrzyk kukiełkowy z Kwidzyna. Zaprezentował on przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Dzieci z wielką radością obejrzały przygotowany spektakl. Przeniosły się na chwilę w zaczarowany świat bajek.
Kolejną inicjatywą w naszej świetlicy były obchody Dnia Ziemi. Postanowiliśmy wspólnie coś zrobić dla naszej planety i zabraliśmy się za sprzątanie wsi oraz terenu wokół szkoły. Dzięki tej wyprawie dzieci dowiedziały się jak ważna jest segregacja śmieci oraz uświadomiły sobie jak może wyglądać Ziemia jak nie będziemy wspólnie o nią dbać. Dzieciom zapału nie brakowało i wszyscy ochoczo włączyli się do akcji. W ramach zajęć o tematyce ekologicznej dzieci posadziły kwiaty, które ozdobią świetlicę oraz bawiły się w projektantów strojów z materiałów z recyklingu.
Miesiąc kwiecień był też czasem przygotowań do Wielkanocy. W ramach zajęć plastycznych powstały kolorowe pisanki, koszyczki, palmy wielkanocne oraz kurczaczki. Zorganizowana została świetlicowa Wielkanoc. Do jej przygotowania zabrała się cała grupa dzieci, która malowała jajka, zrobiła sałatkę jarzynową, upiekła babeczki i sernik. Uroczystość rozpoczęto złożeniem sobie życzeń, nie zabrakło też śpiewów i radości na twarzach.
Prawie, że codziennie spędzany jest aktywnie czas na świeżym powietrzu. Najwięcej radości sprawiają zabawy na skateparku i tworzeniu budowli z piasku na placu zabaw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Aktywny i pełen wrażeń czas w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook