Logo: GOPS Lubawa

Świątecznie w Łążynie

  • Opublikowane: 2018-01-05 14:41:29
  • Autor: Natalia Gemba, wychowawca
  • drukuj
Listopad w Łążynie zakończył się Andrzejkami współorganizowanymi przez Ochotniczą Straż Pożarną i Placówkę Wsparcia Dziennego w Łążynie. Były różne konkurencje i wróżby. 
Natomiast grudzień to już czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci robiły pierniki i sałatkę jarzynową. Natomiast wspólnie z Klubem Seniora uczestnicy przygotowali kartki świąteczne i dekoracje na salę wiejską. Ozdoby były wykorzystane na Wigilię wiejską zorganizowaną przez Placówkę Wsparcia Dziennego, Klub Seniora oraz  Panią Sołtys i Radę Sołecką. Mieszkańcy wsi zaproszeni osobiście uczestniczyli w ważnym wydarzeniu dla wsi. Było tradycyjne dzielenie się opłatkiem  i śpiewanie kolęd. Dzieci natomiast przygotowały Jasełka.
Ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem dzieci spędziły na rozmowach o różnych tradycjach wigilijnych i bożonarodzeniowych, a także na śpiewaniu kolęd. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Świątecznie w Łążynie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

30.10.2018 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
do góry