Logo: GOPS Lubawa

SKOK W NOWY ROK W MORTĘGACH

  • Opublikowane: 2023-01-18 10:46:27
  • Autor: Małgorzata Tomaszewska, wychowawca
  • drukuj
Grudzień w zgodzie z aurą, która nastała obfitował w „Zabawy na śniegu”. Okazało się, że czasem fajnie jest „wywinąć orła” oczywiście stosując się do zaleceń zimowego bhp. Przecież wystarczy się położyć na zimnym białym puchu na plecach, ruszać rękoma i nogami, jak pajacyk. Uczestnicy Świetlicy w Mortęgach także skorzystali z okazji do dobrej zabawy.
      Rodzina jest największą wartością. Dlatego podążając za tymi słowami przygotowane zostały warsztaty, na które zaproszono rodziców. Rodzinne warsztaty stały się dobrą okazją do przygotowania kartek bożonarodzeniowych, bycia razem i wspólnej rozmowy o świątecznych zwyczajach.
    Korzenny zapach i smak pierników zagościł w grudniu w świetlicowej kuchni. Pierniczki są nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Ukoronowaniem grudniowych aktywności stała się świetlicowa Wigilia. Dzieci poczuły zapach świąt, klimat i unoszący się w powietrzu aromat wigilijnych potraw.
    Wraz z Nowym Rokiem nowe wyzwania. Wychowankowie zapoznali się ze staropolskimi zwyczajami noworocznymi takimi jak wczesne wstawanie, mycie się wraz ze srebrną monetą, wypatrywanie mężczyzny jako pierwszego domownika, budzenie pszczół, wkładanie krzyżyka do snopka słomy, tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Trzech Króli.
Kolejną atrakcją była zabawa karnawałowa. Pierwszym etapem organizacji zabawy było przystrojenie sali oraz przygotowanie maski karnawałowej. Następnie odbyły się zabawy, gry i konkursy, które wywołały wiele radości.
    To nie koniec aktywności w Placówce Wsparcia Dziennego w Mortęgach. W związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka dzieci przygotowały laurki. Pod okiem osoby dorosłej świetlicowe skrzaty wykonały glicerynowe mydełka z naturalnych, przyjaznych skórze składników. Dzieciaki wspólnie stwierdziły, że to doskonały prezent dla Babaci i Dziadka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: SKOK W NOWY ROK W MORTĘGACH

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook