Logo: GOPS Lubawa

Zakończenie wakacyjnej przygody

  • Opublikowane: 2019-09-25 12:39:16
  • Autor: Marta Majewska, Zuzanna Gortatowska, wychowawcy
  • drukuj
Na zakończenie wakacyjnych dni spędzonych w Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu, wychowawcy zorganizowali dla dzieci nocowanie w namiocie.
Ta inicjatywa od początku była powodem do radości na twarzach uczestników świetlicy. Organizację wychowawcy wraz z dziećmi rozpoczęli od zaplanowania poszczególnych atrakcji, które miały być wykorzystane podczas nocowania. Dzieciom pomysłów na zabawy nie brakowało, dzięki temu wiedzieliśmy, że na nudę czasu nie będzie.
Na początku cała grupa dzieci zabrała się za rozbicie swoich namiotów. Kiedy już wszyscy zorganizowali sobie miejsce do spania i się rozpakowali, rozpoczęliśmy zabawę w podchody, w celu poszukiwania zaginionego pirackiego skarbu. Wielka chęć znalezienia skarbu zaowocowała tym, że dzieci bardzo się zaangażowały w poszukiwania. Emocje rosły wraz z kolejnymi zagadkami. Na zakończenie zabawy w ostatnim miejscu, gdzie ukryty był skarb, dzieci znalazły słodki poczęstunek.
Najlepszą zabawą jednak okazała się zabawa w chowanego, dlatego że rozpoczęliśmy ją, jak zrobiło się ciemno. Dla dzieci wielką frajdą było bieganie z latarkami oraz szukanie reszty uczestników wśród choinek szkolnych. Nie brakowało również tańców oraz śpiewów, co pozwoliło na integrację grupy oraz wspólną zabawę pod gwiazdami.
Nasze nocowanie było pełne wrażeń oraz niespodzianek, ponieważ niespodziewanie zepsuła się pogoda  i pojawiła się burza. Mimo dreszczyku emocji, który towarzyszył wszystkim uczestnikom, pogoda nie zepsuła nam świetnej zabawy. Z powodu rozkręcającej się burzy, nocowanie musieliśmy kontynuować w świetlicy, ale i tu nie brakowało pomysłów na zabawy. Nasze dzieci pokazały nam, jak bardzo są wytrzymałe, ponieważ poszły spać o 4 nad ranem. Większość uczestników wstała wraz z wschodzącym słońcem w różnych przebraniach. Kiedy reszta uczestników wstała,  wspólnie zasiedliśmy do śniadania, które przygotowały dzieci wraz z wychowawcami.
Nasze nocowanie zakończyliśmy rozpaleniem grilla i usmażyliśmy pyszne kiełbaski. Mimo zmęczenia uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu wzięli się za uporządkowanie miejsca biwakowania.
Inicjatywa nocowania w namiotach z całą pewnością okazała się strzałem w dziesiątkę. Uśmiech na twarzach dzieci wynagrodził wychowawcom nieprzestaną noc oraz pozwolił na planowanie kolejnych wspólnych przygód.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41Galeria zdjęć: Zakończenie wakacyjnej przygody

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

11.03.2020 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja:...
12.03.2020 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
26.013.2020 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry