GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Fri, 01 Jul 2016 11:22:31 +0000 en hourly 1 Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży! http://gopslubawa.pl/wakacyjna-oferta-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacyjna-oferta-dla-dzieci-i-mlodziezy-2 http://gopslubawa.pl/wakacyjna-oferta-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/#comments Fri, 01 Jul 2016 09:22:57 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24030 Pierwsze dni wakacji już za nami. Na terenie gminy Lubawa swoją działalność od 4 lipca rozpoczynają Wakacyjne Świetlice, działające pod skrzydłami Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

Wakacyjna, słoneczna aura zachęca do zabaw i spotkań z rówieśnikami, dlatego też zapraszamy chętne dzieci na zajęcia prowadzone w Wakacyjnych Świetlicach i Świetlicach Środowiskowych, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Wychowawcy dbają o to, aby oferta zajęć była zróżnicowana i atrakcyjna dla uczestników letnich placówek – dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Wakacyjnych Świetlic i Świetlic Środowiskowych!

Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

 

]]>
http://gopslubawa.pl/wakacyjna-oferta-dla-dzieci-i-mlodziezy-2/feed/ 0
PROGRAM RODZINA 500 PLUS – KOMUNIKAT http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-komunikat-8/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=program-rodzina-500-plus-komunikat-8 http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-komunikat-8/#comments Wed, 29 Jun 2016 13:52:00 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24023 Informujemy, że w dniu 1 lipca 2016 r. upływa termin składania wniosków o świadczenie wychowawcze z możliwością uzyskania wyrównania od dnia 1 kwietnia 2016 r., tj. od dnia wejścia w życie ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. W przypadku złożenia wniosku po tym terminie świadczenia będą wypłacane od miesiąca złożenia wniosku.

Wnioski przyjmowane są w Punkcie Obsługi Klienta, budynku B Urzędu Gminy Lubawa (siedziba Ośrodka Pomocy Społecznej) w godzinach pracy Ośrodka, tj. od godz. 7.15 do godz. 15.15.

 

 

Sporządziła: Lidia Tuszyńska, inspektor
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-komunikat-8/feed/ 0
Gry i zabawy w Szczepankowie http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-w-szczepankowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gry-i-zabawy-w-szczepankowie http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-w-szczepankowie/#comments Wed, 29 Jun 2016 13:49:54 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24014 Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego w Szczepankowie świętowały wspólnie Dzień Dziecka zorganizowany wspólnie z Panią Sołtys, Rada Sołecką, Ochotniczą Strażą oraz Placówką Wsparcia Dziennego.

Z tej okazji dzieci odwiedziła Myszka Miki, która czytała dzieciom bajkę, a następnie wspólnie bawiła się z dziećmi były także tańce kaczuchy, krasnoludek. W dalszej części imprezy dzieci wzięły udział w konkurencjach z nagrodami m.in.: bieg w spodniach, narty, przypinanie klamerek na czas, przerzucanie balonu wypełnionego wodą itd. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie niespodzianki. Odbył się także przejazd wozem strażackim.
Podczas zajęć plastycznych dzieci przygotowały kolorowe laurki na Dzień Taty W trakcie zajęć uczyły się składać koszulę z kolorowego papieru, którą następnie ozdabiały kolorowymi elementami.

Sporządziła: Joanna Koszyńska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-w-szczepankowie/feed/ 0
Piknik Rodzinny w Łążynie http://gopslubawa.pl/piknik-rodzinny-w-lazynie-5/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=piknik-rodzinny-w-lazynie-5 http://gopslubawa.pl/piknik-rodzinny-w-lazynie-5/#comments Wed, 29 Jun 2016 05:33:22 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24011
lip
3

W niedzielę, 3 lipca 2016 r. o godz. 14:00 na placu przy Świetlicy Wiejskiej w Łążynie odbędzie się Piknik Rodzinny

W programie:

- Turniej Piłki Nożnej
- występ zespołu Rakowianki
- gry i zabawy dla dzieci i dorosłych
- loteriada
- kawiarenka

PLAKAT

Serdecznie zapraszamy!

]]>
http://gopslubawa.pl/piknik-rodzinny-w-lazynie-5/feed/ 0
Rodzice w przedszkolu… http://gopslubawa.pl/rodzice-w-przedszkolu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rodzice-w-przedszkolu http://gopslubawa.pl/rodzice-w-przedszkolu/#comments Tue, 28 Jun 2016 12:36:15 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23992 W czerwcu w Grupie Zabawowej w Grabowie w ramach XVIII Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty oraz mini piknik na trawie. Tematem przewodnim była ,,Rodzina- największa wartość w życiu każdego człowieka”.

Wizyta rodziców w Grupie Zabawowej rozpoczęła się od części artystycznej. Przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności przed najbliższymi. Wszyscy goście z zaciekawieniem i uwagą słuchali życzeń i piosenek płynących z głębi serca.
Po części artystycznej i słodkim poczęstunku odbyło się ognisko, wspólne pieczenie kiełbasek i mini piknik na trawie, do którego rodzice wraz z przedszkolakami mogli posłuchać dźwięków płynących z akordeonu, oraz spróbować własnych sił w graniu na instrumencie. Nie zabrakło wspólnej zabawy z chustą Klanzy, puszczania baniek i drobnych upominków dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka.

Sporządziła: Anna Ochlak, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/rodzice-w-przedszkolu/feed/ 0
Ro0dzice w przedszkolu w Grabowie http://gopslubawa.pl/ro0dzice-w-przedszkolu-w-grabowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ro0dzice-w-przedszkolu-w-grabowie http://gopslubawa.pl/ro0dzice-w-przedszkolu-w-grabowie/#comments Tue, 28 Jun 2016 12:35:43 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/ro0dzice-w-przedszkolu-w-grabowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/ro0dzice-w-przedszkolu-w-grabowie/feed/ 0
Przedsiębiorcze dzieci Komeński http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-komenski/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=przedsiebiorcze-dzieci-komenski http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-komenski/#comments Mon, 27 Jun 2016 13:24:43 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-komenski/ ]]> http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-komenski/feed/ 0 Przedsiębiorcze dzieci w Gminie Lubawa http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-w-gminie-lubawa/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=przedsiebiorcze-dzieci-w-gminie-lubawa http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-w-gminie-lubawa/#comments Mon, 27 Jun 2016 13:07:37 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23967 W okresie od października do czerwca we współpracy z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego i Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w Grupach Zabawowych w Mortęgach, Prątnicy i Rakowicach realizowano projekt „Przedsiębiorcze dzieci”.

Celem projektu było zwiększenie kompetencji wychowawców do budowania wiedzy ekonomicznej u dzieci; nabycie przez dzieci podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii oraz kształtowanie ich dyspozycji do bycia przedsiębiorczym.Pierwszym etapem projektu było przygotowanie osób pracujących z dziećmi do prowadzenia zajęć z edukacji ekonomicznej – podczas dwóch szkoleń nabyły one wiedzę i narzędzia do realizacji programu. Przez kolejne miesiące w Grupach Zabawowych organizowano zajęcia w ramach bloków tematycznych: sklep, sprzedajemy-kupujemy, reklama i promocja, przepis na…sukces, zarabiamy na sukces, smakowanie sukcesu, pieniądze, w banku, oszczędzamy, pożyczamy, podatki, co chcę zmienić w swojej wsi, działamy-zmieniamy, świętujemy.Zajęcia rozpoczęły się od tematów znanych dzieciom z codziennych czynności – sklep i zabawa w robienie zakupów, przygotowanie listy zakupów.

Następnie wykonywały nieco trudniejsze zadania, jak porównywanie cen produktów z listy zakupów i szukanie sposobu na zarobienie pieniędzy na zakupy. Dzieci we wszystkich Grupach zdecydowały się na organizację kiermaszu swoich prac plastycznych, a „zarobione” pieniądze przeznaczyły na zakupy. Wspólne wyjście do sklepu i samodzielne zakupy dla niektórych dzieci były prawdziwą przygodą, bo pierwszy raz same decydowały o tym, co chcą kupić. Z zakupionych produktów dzieci przyrządzały na zajęciach smakowite potrawy.W drugiej części cyklu zajęć dzieci miały do czynienia z nowymi działaniami: wizytą w banku, spotkaniem z lokalnymi przedsiębiorcami, sołtysami oraz przeprowadzeniem zmiany w najbliższym środowisku. Dzieci zostały poproszone o obserwację i podanie pomysłów, co chciałby zmienić w swojej okolicy. Następnie przygotowywały plan działania – zastanawiały się co będzie potrzebne, co trzeba dokupić, kogo poprosić o pomoc. W efekcie działań dzieci i rodziców odnowiono plot przy budynku świetlicy wiejskiej w Mortęgach, w Rakowicach powstała rabatka kwiatowa natomiast w Prątnicy odnowiono piaskownicę na placu zabaw. Na zakończenie działań, w poszczególnych miejscowościach dzieci świętowały sukces swoich inicjatyw wspólnie z wychowawcami, rodzicami i innymi osobami zaangażowanymi w przeprowadzenie zmian.W wyniku realizacji projektu dzieci poszerzyły swoją wiedzę ekonomiczną. Dodatkowym rezultatem projektu było rozwijanie umiejętności społecznych dzieci i pokazanie im jak mogą zmieniać swoje najbliższe otoczenie we współpracy z rodzicami, władzami i mieszkańcami.

Więcej o projekcie „Przedsiębiorcze Dzieci”

 Sporządziła: Malwina Szefler, wychowawca, Monika Empel, inspektor
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/przedsiebiorcze-dzieci-w-gminie-lubawa/feed/ 0
Mamo, mamo coś Ci dam… http://gopslubawa.pl/mamo-mamo-cos-ci-dam/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=mamo-mamo-cos-ci-dam http://gopslubawa.pl/mamo-mamo-cos-ci-dam/#comments Fri, 24 Jun 2016 12:02:06 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23942 Do Grupy Zabawowej w Prątnicy przybyły Mamy, maluchy przygotowały wiele niespodzianek z okazji Dnia Mamy.

Dzieci wzięły udział w części artystycznej mówiąc wierszyki i śpiewając piosenki. Następnie wręczyły laurki oraz drobne upominki. Mamy z pociechami wspólnie zatańczyły taniec kaczuchy, Mamo oraz krasnoludek. W dalszej części imprezy odbyły się wesołe konkurencje rodzinne min.: rozpoznawanie dziecka, rysowanie podobizny dziecka, a także przypinanie klamerek na czas. Na zakończenie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Sporządziła: Joanna Koszyńska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/mamo-mamo-cos-ci-dam/feed/ 0
Mamy w GZ Prątnica http://gopslubawa.pl/mamy-w-gz-pratnica/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=mamy-w-gz-pratnica http://gopslubawa.pl/mamy-w-gz-pratnica/#comments Fri, 24 Jun 2016 12:01:33 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/mamy-w-gz-pratnica/
]]>
http://gopslubawa.pl/mamy-w-gz-pratnica/feed/ 0