GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Fri, 05 Feb 2016 11:40:58 +0000 en hourly 1 Dla Babci i Dziadka… http://gopslubawa.pl/dla-babci-i-dziadka/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dla-babci-i-dziadka http://gopslubawa.pl/dla-babci-i-dziadka/#comments Fri, 05 Feb 2016 11:39:40 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=22301 Dnia 01.02.2016r. w Grupie Zabawowej w Rakowicach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem przybyłych gości oraz prezentacją części artystycznej przygotowanej przez wnuczęta.

W trakcie prezentacji części artystycznej dziadkowie mogli podziwiać wierszyki i piosenki, które z wielkim entuzjazmem prezentowały maluchy. Nie zabrakło również konkursów dla dziadków. Przybyli goście mogli się zmierzyć w takich konkurencjach jak: dmuchanie balonów z zagadkami, przybijania gwoździ na czas oraz rysowanie portretu wnuczki/wnuczka. Na zakończenie dzieci wręczyły dziadkom upominki, pokazały swoje teczki z pracami oraz zasiedli do wspólnego poczęstunku.

Sporządziła: Sylwia Rucińska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/dla-babci-i-dziadka/feed/ 0
Gry i zabawy zimową porą http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zimowa-pora/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gry-i-zabawy-zimowa-pora http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zimowa-pora/#comments Thu, 04 Feb 2016 09:10:13 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=22290 W Placówce Wsparcia Dziennego w Mortęgach dzieci i młodzież aktywnie spędzają zimowe popołudnia. Każdego dnia korzystają z nowych gier, które dostarczają dużo radości oraz zdrowej rywalizacji.

Podczas zajęć kulinarnych wychowankowie piekli babeczki oraz frytki, które każdy z apetytem zjadł. Natomiast podczas zajęć artystycznych uczestnicy zapoznali się z technikami zszywania filcu wykonując różne ozdoby oraz świeczniki jako prezent dla babci i dziadka.

Jednak największą radość dostarczyły zabawy na śniegu, a żeby było weselej dzieci zabarwiły śnieg na kolorowo i stworzyły piękny obraz przed budynkiem świetlicy.

Sporządziły: Agnieszka Niedźwiecka, Emilia Zastawna, wychowawcy
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zimowa-pora/feed/ 0
Dzień Babci i Dziadka w Grupie Zabawowej w Rakowicach http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/#comments Wed, 03 Feb 2016 12:59:27 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/
]]>
http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/feed/ 0
Gry i zabawy zinową porą w PWD w Mortęgach http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zinowa-pora-w-pwd-w-mortegach/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=gry-i-zabawy-zinowa-pora-w-pwd-w-mortegach http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zinowa-pora-w-pwd-w-mortegach/#comments Wed, 03 Feb 2016 10:50:07 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zinowa-pora-w-pwd-w-mortegach/
]]>
http://gopslubawa.pl/gry-i-zabawy-zinowa-pora-w-pwd-w-mortegach/feed/ 0
Dzień Babci i Dziadka w Mortęgach http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-mortegach-3/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dzien-babci-i-dziadka-w-mortegach-3 http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-mortegach-3/#comments Tue, 02 Feb 2016 11:33:24 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=22280 Dzień Babci i Dziadka to ważne wydarzenie w życiu każdego przedszkolaka. Z tej okazji w Grupie Zabawowej w Mortęgach  odbyła się uroczystość, na którą licznie przybyli seniorzy.

Dzieci podziękowały swoim babciom i dziadkom za opiekę i ciepło, prezentując ciekawy i urozmaicony program artystyczny. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Po występie maluchy wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki: serduszka i ramki ze zdjęciem. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, gdzie dziadkowie wraz z wnukami mogli wspólnie spędzić czas i wziąć udział w konkursach i zabawach zorganizowanych z okazji ich święta.

Sporządziła: Malwina Szefler, wychowawca
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-mortegach-3/feed/ 0
Dzień Babci i Dziadka w Grupie Zabawowej w Tuszewie http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-tuszewie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-tuszewie http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-tuszewie/#comments Tue, 02 Feb 2016 11:26:58 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-tuszewie/
]]>
http://gopslubawa.pl/dzien-babci-i-dziadka-w-grupie-zabawowej-w-tuszewie/feed/ 0
Uroczystości w Grabowie http://gopslubawa.pl/uroczystosci-w-grabowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=uroczystosci-w-grabowie http://gopslubawa.pl/uroczystosci-w-grabowie/#comments Mon, 01 Feb 2016 11:01:47 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=22262 Styczeń w Grabowie upłynął bardzo ciekawie.  Poza zajęciami manualnymi i kulinarnymi odbyły się uroczystości urodzinowe oraz z okazji Dnia babci i Dziadka.

Swoje urodziny obchodzili Damian i Kacper i z tej okazji dla wszystkich maluchów przygotowano pyszny poczęstunek. Na zajęciach kulinarnych dzieci wraz z wychowawcą przygotowywały pierniczki, które samodzielnie udekorowały lukrem. W grupie odbyły się także zajęcia logopedyczne, które obejmują m. in. ćwiczenia oddechowe i słuchowe, trening mowy czynnej oraz grupowe zabawy logopedyczne. Spotkania z logopedą, panią Pauliną Szczepańską odbywają się 2 razy w miesiącu po 4 godziny dziennie.

W Grupie Zabawowej odbyła się również uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny w którym zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersz i zatańczyły. Maluchy po przedstawieniu wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane laurki i drobne upominki po czym wspólnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dla gości i wnucząt był to dzień pełen wzruszeń i uśmiechów.

Sporządziła: Anna Ochlak, wychowawca
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/uroczystosci-w-grabowie/feed/ 0
Styczeń w Grupie Zabawowe w Grabowie http://gopslubawa.pl/styczen-w-grupie-zabawowe-w-grabowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=styczen-w-grupie-zabawowe-w-grabowie http://gopslubawa.pl/styczen-w-grupie-zabawowe-w-grabowie/#comments Mon, 01 Feb 2016 10:54:38 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/styczen-w-grupie-zabawowe-w-grabowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/styczen-w-grupie-zabawowe-w-grabowie/feed/ 0
Była sobie zima… http://gopslubawa.pl/byla-sobie-zima/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=byla-sobie-zima http://gopslubawa.pl/byla-sobie-zima/#comments Thu, 28 Jan 2016 07:45:48 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=22238 W Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu dzieci często wychodzą na szkolne boisko aby bawić się na śniegu. Wykorzystują każdą okazję, aby jak najwięcej czasu spędzać na śniegowych  harcach.

Rzucanie śnieżkami sprawia im wiele radości i prowadzi do wielu ciekawych sytuacji. Ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie.

Uczestnicy ostatnio wykonali życzenia na Dzień Babci i Dziadka. Zabawy w kole integrują ich w zabawie i uczą zdrowej rywalizacji i współpracy. Stałym punktem każdego dnia jest odrabianie lekcji, co sprawia, że często brakuje czasu na swobodne zabawy.

Sporządziły: Renata Licznerska i Marta Majewska, wychowawcy
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/byla-sobie-zima/feed/ 0
Zabawy na śniegu w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu http://gopslubawa.pl/zabawy-na-sniegu-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-rozentalu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zabawy-na-sniegu-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-rozentalu http://gopslubawa.pl/zabawy-na-sniegu-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-rozentalu/#comments Thu, 28 Jan 2016 07:38:11 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/zabawy-na-sniegu-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-rozentalu/
]]>
http://gopslubawa.pl/zabawy-na-sniegu-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-rozentalu/feed/ 0