GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Wed, 27 Apr 2016 11:19:58 +0000 en hourly 1 PROGRAM RODZINA 500 PLUS – NOWE INFORMACJE http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-nowe-informacje-20/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=program-rodzina-500-plus-nowe-informacje-20 http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-nowe-informacje-20/#comments Wed, 27 Apr 2016 11:19:58 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23440 W związku z przygotowaniami do realizacji Programu Rodzina 500+ informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego będą przyjmowane od dnia 1 kwietnia 2016 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

W miesiącu kwietniu wnioski będą przyjmowane w godz. 7.15 – 18.00 w każdy wtorek i czwartek, natomiast w pozostałe dni w godzinach pracy Ośrodka, tj. od godz. 7.15 do godz. 15.15.

 

Poniżej zamieszczamy komunikaty i informacje dla osób ubiegających się o świadczenie wychowawcze w ramach Programu 500+.

 

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

Dokumenty do pobrania:

PUNKT OBSŁUGI KLIENTA

 

INFORMATOR O PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Dokumenty do pobrania:

INFORMATOR O PROGRAMIE

 

WZORY WYPEŁNIONYCH WNIOSKÓW

Dokumenty do pobrania:

 WZÓR WYPEŁNIONEGO WNIOSKU W PRZYPADKU UBIEGANIA SIĘ O ŚWIADCZENIE NA PIERWSZE I KOLEJNE DZIECKO

 WZÓR WYPEŁNIONEGO WNIOSKU W PRZYPADKU UBIEGANIA SIĘ O ŚWIADCZENIE NA DRUGIE I KOLEJNE DZIECKO

 

KOMUNIKAT NR 2

Dokumenty do pobrania:

KOMUNIKAT NR 2 DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE W RAMACH PROGRAMU 500 PLUS

 

KOMUNIKAT NR 1

Dokumenty do pobrania:

KOMUNIKAT NR 1 DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE  W RAMACH PROGRAMU RODZINA 500 PLUS

WNIOSEK RODZINA 500 PLUS

ZAŁĄCZNIKI DO WNIOSKU RODZINA 500 PLUS

 

Sporządziła: Lidia Tuszyńska, inspektor
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/program-rodzina-500-plus-nowe-informacje-20/feed/ 0
Mali ogrodnicy z Prątnicy http://gopslubawa.pl/mali-ogrodnicy-z-pratnicy-3/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=mali-ogrodnicy-z-pratnicy-3 http://gopslubawa.pl/mali-ogrodnicy-z-pratnicy-3/#comments Wed, 27 Apr 2016 11:15:35 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23429 Wiosna to piękna pora roku, w której można zaobserwować zmiany w przyrodzie, ogrodzie. Dlatego w Grupie Zabawowej w Prątnicy maluchy spędzają dużo czasu na poszukiwaniu oznak wiosny oraz poznawanie pracy ogrodnika.

Maluszki podczas spaceru obserwowały budzącą się do życia przyrodę, pierwsze listki, kwiaty, słuchały śpiewu ptaków, a także podziwiały kolorowe motyle. Podczas zajęć dzieci bawiły się w małych ogrodników. Poznały podstawowe wiadomości o pracy w ogrodzie, narzędziach oraz roślinach, które w nim rosną, następnie posadziły w doniczce kwiatki bratki, cebulkę, a także posiały pachnący groszek. Maluszki będą je pielęgnowały, a także obserwowały kiełkowanie, pierwsze listki, a następnie wzrost roślin.
Na zajęciach plastycznych wysłuchały historii żółtego tulipana, którego później malowały farbami. Ozdabiały konewki z kolorowego papieru.

Sporządziła: Joanna Koszyńska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/mali-ogrodnicy-z-pratnicy-3/feed/ 0
Ogrodnicy w GZ Prątnica http://gopslubawa.pl/ogrodnicy-w-gz-pratnica/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ogrodnicy-w-gz-pratnica http://gopslubawa.pl/ogrodnicy-w-gz-pratnica/#comments Wed, 27 Apr 2016 11:13:24 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/ogrodnicy-w-gz-pratnica/
]]>
http://gopslubawa.pl/ogrodnicy-w-gz-pratnica/feed/ 0
Wycieczka do Lubawy http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wycieczka-do-lubawy-2 http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy-2/#comments Wed, 27 Apr 2016 11:05:59 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23417 Uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego w Sampławie wybrali się ostatnio na wycieczkę do Lubawy, podczas której zaplanowano odwiedzić ciekawe miejsca.

Po przyjeździe uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się do Łazienek Miejskich, aby poćwiczyć swoje mięśnie na plenerowej siłowni. Pomimo złej pogody wszyscy uczestnicy ciepło ubrani rozgrzali swoje mięśnie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Kinie Pokój, podczas której dzieci i młodzież obejrzały film pt. „Alwin i Wiewiórki – Wielka Wyprawa”. Film okazał się strzałem w dziesiątkę wszyscy po sensie wyszli z uśmiechem na twarzy. Następna w planie była, Pizzeria Troja, gdzie każdy mógł skosztować pizzy lub innych smakołyków, a młodsze dzieci mogły wyszaleć się na małpim gaju. Po wielu emocjach wszyscy z głową pełną wrażeń wrócili do domu.

Sporządziła: Ewelina Butowska, starszy wychowawca
Opracował: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy-2/feed/ 0
Wycieczka do Lubawy http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wycieczka-do-lubawy http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy/#comments Wed, 27 Apr 2016 11:02:58 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy/
]]>
http://gopslubawa.pl/wycieczka-do-lubawy/feed/ 0
Ptasie trele w Grabowie http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ptasie-trele-w-grabowie-2 http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie-2/#comments Tue, 26 Apr 2016 08:17:45 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23401 W kwietniu w Grupie Zabawowej w Grabowie tematem przewodnim były ptaki wracające do Polski z ciepłych krajów. Maluchy dowiedziały się jakie ptaki przylatują wiosną a także, poznały te które, nie opuszczają nas przez cały rok.

Zwieńczeniem były zagadki wróbelka i wspólny taniec w kole. Korzystając z wiosennej pogody dzieci dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu i obserwowały budzącą się do życia przyrodę. Przedszkolaki obejrzały także sztukę teatralną, pouczającą ale i pełną humoru na temat szacunku, koleżeństwa i uprzejmości. Maluchy brały czynny udział w przedstawieniu, a na koniec obdarowały aktorów gromkimi brawami.

Sporządziła: Anna Ochlak, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie-2/feed/ 0
Ptasie trele w Grabowie http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ptasie-trele-w-grabowie http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie/#comments Tue, 26 Apr 2016 08:14:39 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/ptasie-trele-w-grabowie/feed/ 0
Kolorowe nakrętki http://gopslubawa.pl/kolorowe-nakretki/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kolorowe-nakretki http://gopslubawa.pl/kolorowe-nakretki/#comments Fri, 22 Apr 2016 13:17:10 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23383 Recykling oraz inne hasła związane z ekologią i ochroną środowiska, nie są obce dzieciom z Placówki Wsparcia Dziennego w Złotowie. Na zajęciach często wykorzystują materiały, którym nadają nowe życie i znaczenie.

Tym razem głównym narzędziem do pracy były plastikowe nakrętki. Dzieci wykonały z nich piękne, kolorowe obrazy przedstawiające wiosenne inspiracje. Plastikowe nakrętki służą w placówce również jako pomoc przy liczeniu dla najmłodszych oraz do grania m.in. w kółko i krzyżyk czy pszczółki kontra biedronki. Dzieci często same wykazują się kreatywnością, pomysłowością i wymyślają nowe sposoby wykorzystania nakrętek do zabawy lub stworzenia ozdoby czy dekoracji.

Sporządziła: Anna Ikier, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/kolorowe-nakretki/feed/ 0
Kolorowe zakętki http://gopslubawa.pl/kolorowe-zaketki/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=kolorowe-zaketki http://gopslubawa.pl/kolorowe-zaketki/#comments Fri, 22 Apr 2016 13:16:17 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/kolorowe-zaketki/
]]>
http://gopslubawa.pl/kolorowe-zaketki/feed/ 0
Wiosna w Rożentalu http://gopslubawa.pl/wiosna-w-rozentalu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wiosna-w-rozentalu http://gopslubawa.pl/wiosna-w-rozentalu/#comments Thu, 21 Apr 2016 13:03:23 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=23363 W Grupie Zabawowej w Rożentalu dzieci w ostatnim czasie bawią się w ogrodników. W przedszkolnym „doniczkowym” ogródku maluchy zasiały nasiona pietruszki, pomidorów, szczypiorku, fasolki i cebulki kwiatów.

Największą radość sprawia codzienne podlewanie doniczek konewką. Dzieci prowadzą baczną obserwację roślin, zaobserwowały że fasolka już zaczęła puszczać malutkie kiełki.
Podczas zajęć plastycznych papierowe cebule zostały pomalowane farbami, a kolejnego dnia posadzone do doniczek. Ziemię zastąpiła brązowa krepina formowana w kulki.
Dzieci bawią się także przy piosenkach o tematyce wiosennej. Zamieniają się w żabki, bociany, kwiaty, owady. Mają do tych zabaw przygotowane specjalne opaski. Rytmika przy muzyce do utworów „Kle, kle boćku…”, „Myśmy żabki…”, „My jesteśmy owadami” ćwiczona jest ostatnio każdego dnia.

Sporządziła: Renata Licznerska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/wiosna-w-rozentalu/feed/ 0