GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Thu, 26 Nov 2015 12:29:36 +0000 en hourly 1 Projekty edukacyjne w Grabowie-Wałdykach http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grabowie-waldykach/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=projekty-edukacyjne-w-grabowie-waldykach http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grabowie-waldykach/#comments Thu, 26 Nov 2015 10:22:08 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21863 W  Grupie Zabawowej w Grabowie-Wałdykach maluchy wraz z wychowawcą realizują ciekawe projekty edukacyjne. W ostatnim czasie pracowały nad projektami ,,Instrumenty” oraz ,,Bezpieczna droga”.

Zajęcia z instrumentami cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród maluchów, zwłaszcza, że miały możliwość zagrać na niektórych z nich. Powstała jakże wesoła mini orkiestra. Z kolei podczas projektu „Bezpieczna droga” dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, do czego służy sygnalizacja i wykonały pracę plastyczną: sygnalizator oraz znak drogowy. Podczas realizacji powyższych tematów maluchy poszerzyły swoją wiedzę, wymieniły doświadczenia, przeprowadziły ciekawe dyskusje, a przy tym świetnie się bawiły.

W grupie zabawowej odbyła się także zabawa z okazji Halloween. Dzieci zaprezentowały się w niecodziennych strojach. Na balu pojawiły się dynie, wróżka, czarownica i hipopotam. Taniec na miotle, szukanie smakołyków oraz wykonanie pajączków sprawiły dzieciom wiele radości. Dzieci obchodziły również urodziny Kuby, któremu życzymy 100 lat.

Sporządziła: Anna Ochlak, wychowawca
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grabowie-waldykach/feed/ 0
Projekty edukacyjne w Grupie Zabawowej w Grabowie-Wałdykach http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grupie-zabawowej-w-grabowie-waldykach/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=projekty-edukacyjne-w-grupie-zabawowej-w-grabowie-waldykach http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grupie-zabawowej-w-grabowie-waldykach/#comments Thu, 26 Nov 2015 10:13:00 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grupie-zabawowej-w-grabowie-waldykach/
]]>
http://gopslubawa.pl/projekty-edukacyjne-w-grupie-zabawowej-w-grabowie-waldykach/feed/ 0
Dobro powraca ze zdwojoną siłą! http://gopslubawa.pl/wez-udzial-w-akcji-dobra-powraca-ze-zdwojona-sila/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wez-udzial-w-akcji-dobra-powraca-ze-zdwojona-sila http://gopslubawa.pl/wez-udzial-w-akcji-dobra-powraca-ze-zdwojona-sila/#comments Wed, 25 Nov 2015 10:50:42 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21851 W dniach 04-06.12.2015 r. Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie w porozumieniu z Warmińsko-Mazurskim Bankiem Żywności w Olsztynie organizują Świąteczną Zbiórkę Żywności.

W tych dniach Wolontariusze będą zachęcać klientów sklepów do przekazania dodatkowych zakupów do koszy zbiórkowych. Olej, cukier, konserwy i inne produkty zbierane będą w 26 sklepach na terenie miasta i gminy Lubawa. Zebrana żywności trafi do kilkudziesięciu najbardziej potrzebujących rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Sporządziła: Brygida Jęczewska, specjalista pracy socjalnej
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/wez-udzial-w-akcji-dobra-powraca-ze-zdwojona-sila/feed/ 0
Nauka i zabawa jesienną porą http://gopslubawa.pl/nauka-i-zabawa-jesienna-pora/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nauka-i-zabawa-jesienna-pora http://gopslubawa.pl/nauka-i-zabawa-jesienna-pora/#comments Wed, 25 Nov 2015 10:07:05 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21846 Jesienne dni w Grupie Zabawowej w Rakowicach mijają na wspólnej nauce i zabawie. Dzieci poprzez gry, zabawy, zajęcia plastyczne oraz manualne uczą się współpracy, otwartości i śmiałości.

Podczas codziennych zajęć maluchy wspólnie z wychowawcą realizują wiele ciekawych zajęć, w ostatnim czasie zrealizowany został temat “Samochody”. Maluchy stworzyły swój własny projekt samochodu „Auto-Wyscigówkę”.

Jesienna aura zachęcała do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, a po wyczerpujących „wygibasach” na placu zabaw przyszedł czas na poczęstunek, który maluchy przygotowały podczas zajęć kulinarnych.

Sporządziła: Sylwia Rucińska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/nauka-i-zabawa-jesienna-pora/feed/ 0
Jesienną porą w Grupie Zabawowej w Rakowicach http://gopslubawa.pl/jesienna-pora-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jesienna-pora-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach http://gopslubawa.pl/jesienna-pora-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/#comments Wed, 25 Nov 2015 10:00:47 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/jesienna-pora-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/
]]>
http://gopslubawa.pl/jesienna-pora-w-grupie-zabawowej-w-rakowicach/feed/ 0
Nagroda zespołowa dla Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa http://gopslubawa.pl/nagroda-zespolowa-dla-osrodka-pomocy-spolecznej-gminy-lubawa/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nagroda-zespolowa-dla-osrodka-pomocy-spolecznej-gminy-lubawa http://gopslubawa.pl/nagroda-zespolowa-dla-osrodka-pomocy-spolecznej-gminy-lubawa/#comments Mon, 23 Nov 2015 10:53:24 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21835 19 listopada w Salach Kopernikańskich Olsztyńskiego Zamku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Podczas spotkania już po raz piętnasty wręczono nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. W ten sposób uhonorowani zostali najaktywniejsi pracownicy pomocy społecznej, a także liderzy organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego. Celem przedsięwzięcia jest promocja innowacyjnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej.

W ramach konkursu przyznano 7 nagród indywidualnych i 4 wyróżnienia oraz 3 nagrody zespołowe. Miło nam poinformować, że jednym z laureatów nagrody zespołowej został Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.

W spotkaniu oprócz laureatów uczestniczyli m.in. starostowie, burmistrzowie i wójtowie z regionu, przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy i integracji społecznej oraz organizacji pozarządowych.

Więcej: www.wrota.warmia.mazury.pl

Sporządziła: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/nagroda-zespolowa-dla-osrodka-pomocy-spolecznej-gminy-lubawa/feed/ 0
Wręczenie Nagród i Wyróżnień Marszałka Woj. Warm.-Mazur. w Olsztynie http://gopslubawa.pl/wreczenie-nagrod-i-wyroznien-marszalka-woj-warm-mazur-w-olsztynie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wreczenie-nagrod-i-wyroznien-marszalka-woj-warm-mazur-w-olsztynie http://gopslubawa.pl/wreczenie-nagrod-i-wyroznien-marszalka-woj-warm-mazur-w-olsztynie/#comments Mon, 23 Nov 2015 10:43:51 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wreczenie-nagrod-i-wyroznien-marszalka-woj-warm-mazur-w-olsztynie/
]]>
http://gopslubawa.pl/wreczenie-nagrod-i-wyroznien-marszalka-woj-warm-mazur-w-olsztynie/feed/ 0
Artystyczne zabawy http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=artystyczne-zabawy http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy/#comments Fri, 20 Nov 2015 11:12:41 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21823 W Placówce Wsparcia Dziennego w Złotowie dzieci i młodzież uwielbiają różnego rodzaju zajęcia manualne, techniczne, kiedy to same mogą coś stworzyć.

W minionym miesiącu własnoręcznie wykonały piękne kartki z życzeniami dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wyklejały również wiewiórki różnymi gatunkami nasion. Zadanie bardzo przypadło dzieciom do gustu jednak wymagało dużo cierpliwości i precyzji. Na zajęciach w placówce zostały też wprowadzone elementy gry „Ekspedycja”, której głównym celem jest budowanie otwartości i zaufania w lokalnych społecznościach. Uczestnicy brali też udział w Dniu Seniora zorganizowanym przez Klub Seniora w Złotowie. Przygotowali krótką, humorystyczną część artystyczną i złożyli życzenia zebranym gościom.

Sporządziła: Anna Ikier, wychowawca
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy/feed/ 0
Artystyczne zabawy w Placówce Wsparcia Dziennego w Złotowie http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-zlotowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=artystyczne-zabawy-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-zlotowie http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-zlotowie/#comments Fri, 20 Nov 2015 11:08:40 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-zlotowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/artystyczne-zabawy-w-placowce-wsparcia-dziennego-w-zlotowie/feed/ 0
Cukierek albo psikus http://gopslubawa.pl/cukierek-albo-psikus-3/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=cukierek-albo-psikus-3 http://gopslubawa.pl/cukierek-albo-psikus-3/#comments Thu, 19 Nov 2015 07:33:27 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=21815 Jesienne, deszczowe dni są świetną okazją do udziału w zajęciach plastyczno-technicznych i integracyjnych. Dzieci chętnie zbierały dary jesieni i tworzyły z nich piękne ozdoby. W sali zamieszkała cała rodzinka szyszkowych jeży, natomiast w halloween pojawiły się liczne nietoperze, czarne koty i duchy.

W wigilię Wszystkich Świętych uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego w Rakowicach przebrali się po czym po raz pierwszy udali się do mieszkańców wsi wiwatując znany już tekst „cukierek albo psikus”. Dzięki gościnności i uprzejmości Rakowiczan dzieci zebrały kosz łakoci i owoców, które będą nam osładzać nadchodzące dni w Placówce. Po powrocie uczestnicy mieli jeszcze dużo energii, dlatego chętnie brali udział w konkurencjach – tworzyły balonowego potwora, straszny deser  oraz szukali ukrytych duchów.

Nie zabrakło również inspirujących zajęć, rozwijających kreatywność dzieci. Dzięki ich wyobraźni powstał piękny wulkan, który przy wykorzystaniu artykułów spożywczych wybuchał lawą.

Święto Niepodległości było dobrą okazją do zorganizowania mini turnieju „Wiedzy o Polsce”. Drużyny biało-czerwonych spróbowały swoich sił odpowiadając na pytania dotyczące naszej ojczyzny, poznawały tytuły pieśni patriotycznych i szukały miejscowości na mapie kraju. Wygrana drużyna otrzymała nagrodę, zaś ich rywale słodkości na pocieszenie. Z okazji narodowego święta dzieci stworzyły własnoręcznie godło Polski.

Sporządziła: Karolina Jaskulska, wychowawca
Opracowała: Lucyna Zielińska, podinspektor

]]>
http://gopslubawa.pl/cukierek-albo-psikus-3/feed/ 0