GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Wed, 24 Aug 2016 12:35:52 +0000 en hourly 1 Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka-i-dziewczynki-3/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=witaminki-dla-chlopczyka-i-dziewczynki-3 http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka-i-dziewczynki-3/#comments Wed, 24 Aug 2016 12:35:32 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24518 Owoce i warzywa mają moc witamin, które potrzebne są do funkcjonowania i rozwoju każdego człowieka. Na jednych z zajęć, dzieci z Targowiska postanowiły „pobawić się” owocami i wykonywały palmy owocowe, jeże, motyla i wiele innych konstrukcji.

Nie zapomniały o dokładnym umyciu owoców, następnie kroiły i projektowały swoje pomysły. Była to świetna zabawa, która jednocześnie wzbogaciła ich wiedzę o wartościach owoców i dostarczyła witamin na cały dzień. W czasie wolnym młodsze dzieci bawiły się w rodzinę, sklep, kolorowały, czy też układały puzzle. Starsi uczestnicy zajęli się grami edukacyjnymi, grami sportowymi – m.in. w hokeja, piłkę nożną. Podczas słonecznego dania, postanowiły odwiedzić daniele w tamtejszej zagrodzie, dokarmiając zwierzęta soczystą trawą. Chłopcy pojęli się wyzwaniom kulinarnym i sami wykonali smaczne spagetii. Zajęcia plastyczne są codziennym elementem zajęć, gdzie podczas korzystania z gliny rzeźbiarskiej powstały ciekawe postacie.

Sporządziła: Ewa Chechłowska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka-i-dziewczynki-3/feed/ 0
Witaminki dla chłopczyka… http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=witaminki-dla-chlopczyka http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka/#comments Wed, 24 Aug 2016 12:33:11 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka/
]]>
http://gopslubawa.pl/witaminki-dla-chlopczyka/feed/ 0
Wesołe wakacje w Tuszewie http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wesole-wakacje-w-tuszewie-2 http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie-2/#comments Fri, 19 Aug 2016 06:58:21 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24509 Dzieci z Wakacyjnej Świetlicy w Tuszewie spędzają wakacje na wesoło. Nowych zabaw i ciekawych pomysłów na spędzanie letnich dni ze spotkania na spotkanie jest coraz więcej.

Oprócz zabaw integracyjnych i ruchowych dzieci w ostatnim czasie bardzo dużo kucharzyły. Łasuchy z Tuszewa wykonały m.in. włoską pizzę, drożdżówki oraz ciasto z jabłkami i cynamonem.
Zorganizowane dla dzieci zawody sportowe okrzyknięte zostały przez młodych zawodników Igrzyskami Olimpijskimi, oczywiście w nawiązaniu do obecnych wydarzeń sportowych.
Okres wolny od szkoły powoli dobiega końca, lecz wakacyjne wspomnienia pozostaną na długo.

Sporządziła: Joanna Siwa, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie-2/feed/ 0
Wesołe wakacje w Tuszewie http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wesole-wakacje-w-tuszewie http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie/#comments Fri, 19 Aug 2016 06:53:11 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie/
]]>
http://gopslubawa.pl/wesole-wakacje-w-tuszewie/feed/ 0
Wakacyjny czas w Gutowie http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacyjny-czas-w-gutowie-2 http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie-2/#comments Wed, 17 Aug 2016 12:43:29 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24496 Wakacje w Świetlicy w Gutowie przebiegają bardzo aktywnie. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00 dzieci i młodzież uczęszczają na zorganizowane zajęcia. Poza licznymi grami zespołowymi i indywidualnymi organizowane są także wycieczki rowerowe i piesze.

Do ulubionych gier zespołowych uczestników świetlicy należą: piłka siatkowa, piłka ręczna oraz dwa ognie. Zorganizowana została też wycieczka rowerowa do Starego Miasta. Jest tam piękne jezioro, w którym dzieciaki mogły popływać i zjeść śniadanie na kocu podziwiając piękne widoki. Odbyła się także wycieczka autokarowa do Olsztyna, w którym uczestnicy zwiedzili Muzeum Przyrody, Planetarium i Aquasferę.

W świetlicy odbywa się również sporo zajęć plastycznych i technicznych, w trakcie których powstają wyroby z masy solnej, kwiaty z krepy, tatuaże z henny czy obrazy malowane farbami. Ponadto na zajęciach kulinarnych przygotowywane są: gofry, naleśniki, pizza, ciasteczka czy frytki. Gdy dopisuje pogoda wybieramy się na spacer do lasu lub nad rzeczkę.

Sporządziła: Sylwia Rucińska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie-2/feed/ 0
Wakacyjny czas w Gutowie http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacyjny-czas-w-gutowie http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie/#comments Wed, 17 Aug 2016 12:41:52 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/wakacyjny-czas-w-gutowie/feed/ 0
Aktywne wakacje w Omulu http://gopslubawa.pl/aktywne-wakacje-w-omulu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=aktywne-wakacje-w-omulu http://gopslubawa.pl/aktywne-wakacje-w-omulu/#comments Tue, 16 Aug 2016 12:28:47 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24483 Dla dzieci i młodzieży z Omula w okresie wakacyjnym powstała Wakacyjna Świetlica. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00. W zajęciach bierze udział około 30 osób.

Podczas zajęć przygotowywane są różne atrakcje. Poza codziennymi zabawami w kręgu (które cieszą się zainteresowaniem przede wszystkim najmłodszych uczestników), organizowane są także zajęcia plastyczne, techniczne, sportowe oraz kulinarne. Najstarsi uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas tworzenia ramek do zdjęć, przygotowaniem gofrów, czy też robieniem fryzur.

Dzieci mogły rozwijać swoje umiejętności plastyczno-techniczne wykonując m.in.: wyklejanki i figury z masy solnej. Podczas wyjścia na boisko uczestnicy grali w piłkę nożną, badmintona oraz frisbee. Natomiast na placu zabaw uczyły się robić wielkie bańki mydlane. Dużą atrakcją okazały się również warsztaty graffiti, prowadzone przez Artura Warszawskiego, podczas których dzieci tworzyły obrazy metodą art-graffiti. Nie zabrakło również nocowania na świetlicy.

Sporządziły: Agnieszka Rozwadowska, Karolina Gucejt, wychowawcy
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/aktywne-wakacje-w-omulu/feed/ 0
Aktywnie w Omulu http://gopslubawa.pl/aktywnie-w-omulu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=aktywnie-w-omulu http://gopslubawa.pl/aktywnie-w-omulu/#comments Tue, 16 Aug 2016 12:25:43 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/aktywnie-w-omulu/
]]>
http://gopslubawa.pl/aktywnie-w-omulu/feed/ 0
Wakacje w Prątnicy! http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacje-w-pratnicy-2 http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2/#comments Fri, 12 Aug 2016 11:26:30 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24473 Ostanie tygodnie wakacji dla uczestników Świetlicy Środowiskowej w Prątnicy to czas ciekawych zajęć sportowych, kulinarnych i artystycznych. Odbył się Pokaz Talentów, Dzień Balona i Karaoke Show. Na świetlicę zawitali też niezwykli goście: żółwie TUPTUŚ i GWIAZDKA oraz chomiki BOBEK I PUSIA. Najwięcej emocji zapewniły jednak: Dzień Baniek, Gwiezdne wojny oraz Salon Spa.

W Dzień Baniek powstały ogromne bańki i ludziki mydlane jednak to wojna na bańki podobała się najbardziej. Z kolei podczas zajęć projektowych pt. ” Gwiezdne Wojny: wojna światów ”, uczestnicy podzielili się na dwie drużyny: „Gazowników” oraz „Drużynę WWR”. Kolejnym etapem było opracowanie wspólnego symbolu, strojów i flagi. Następnie drużyny przygotowały bazy i pochowały tajemnicze ładunki. Potem nastąpił atak i walka kapitanów.

Z kolei w ramach Salonu Spa oczyszczano cerę, nakładano maseczki i miód oraz wykonywano masaż całego ciała. Zabawa była przy tym doskonała.

Sporządziła: Arleta Sternicka: starszy wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2/feed/ 0
Wakacje w Prątnicy 2016 http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2016/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacje-w-pratnicy-2016 http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2016/#comments Fri, 12 Aug 2016 11:25:51 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2016/
]]>
http://gopslubawa.pl/wakacje-w-pratnicy-2016/feed/ 0