GOPS Lubawa http://gopslubawa.pl Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubawie Wed, 27 Jul 2016 11:22:15 +0000 en hourly 1 Rodzinne popołudnie w Szczepankowie http://gopslubawa.pl/rodzinne-popoludnie-w-szczepankowie-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rodzinne-popoludnie-w-szczepankowie-2 http://gopslubawa.pl/rodzinne-popoludnie-w-szczepankowie-2/#comments Wed, 27 Jul 2016 11:22:15 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24361 Dnia 23 lipca w Szczepankowie odbył się Piknik Rodzinny, który miło zagospodarował sobotnie popołudnie wielu rodzinom. Pogoda sprzyjała integracji przy wspólnych grach i zabawach.

Piknik rozpoczął się od powitania wszystkich uczestników imprezy przez panią sołtys Danutę Wiśniewską. Następnie dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego wystąpiły prezentując układ taneczny do piosenki ,,C’est la vie bans”. W dalszej części imprezy odbyły się liczne konkurencje z nagrodami min. chodzenie w stopach, przewożenie na taczce, wbijanie gwoździ, przeciąganie liny itd.
Kolejnym punktem programu był występ Jagody Dymczyk laureatki Gdynia OPEN Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej 2016. Odbył się także mecz piłki nożnej , wygrana drużyna otrzymała puchar, który wręczyła pani sołtys. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne podczas karaoke.
Wśród dodatkowych atrakcji skorzystać było można z: malowania twarzy oraz loteriady. Uczestnicy mogli skosztować ciasta w kawiarence, którą przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Rada sołecka przygotowała kiełbaski z grilla, frytki i hamburgery. W końcowej części imprezy odbyła się zabawa taneczna.

Dzieci wraz z wychowawcą pragną podziękować wszystkim sponsorom za pomoc w zorganizowaniu loteriady.

 Sporządziła: Joanna Koszyńska, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/rodzinne-popoludnie-w-szczepankowie-2/feed/ 0
Piknik Szczepankow 2016 http://gopslubawa.pl/piknik-szczepankow-2016/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=piknik-szczepankow-2016 http://gopslubawa.pl/piknik-szczepankow-2016/#comments Wed, 27 Jul 2016 11:20:40 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/piknik-szczepankow-2016/
]]>
http://gopslubawa.pl/piknik-szczepankow-2016/feed/ 0
Oferta kolonii letnich – Gdynia http://gopslubawa.pl/oferta-kolonii-letnich-gdynia/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=oferta-kolonii-letnich-gdynia http://gopslubawa.pl/oferta-kolonii-letnich-gdynia/#comments Tue, 26 Jul 2016 07:27:56 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24342 Informujemy, że NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ” organizuje kolonie letnie dla dzieci rolników – płatników KRUS nad Morzem Bałtyckim w Ośrodku Wczasowym „Klif” (Razem nad morzem) w Gdyni w terminie 07.08.2016r. – 20.08.2016r.

Ośrodek jest położony 500m od plaży. Zakwaterowanie w pokojach 2, 4 i 5 osobowych z zapleczem sanitarnym. Na terenie obiektu znajdują się: boiska do piłki siatkowej, duży teren rekreacyjny, miejsce z grillem. Podczas kolonii zapewnione będzie pięć posiłków dziennie, fachowa i sprawdzona kadra pedagogiczna, opieka medyczna i ratownicy.

Program Kolonii

• zwiedzanie okolic,
• wycieczki autokarowe, całodniowe – Trójmiasto, Hel,
• wieczór przy ognisku,
• gry i zabawy na świeżym powietrzu – podchody, plażowanie,
• rejs statkiem,
• gry i zabawy świetlicowe- karaoke, turnieje gier planszowych,
• dyskoteki i inne atrakcje.

Program może ulec zmianie.

Koszt 14-dniowego turnusu wynosi 330,00 złotych.

Koszt transportu będzie współfinansowany ze środków Urzędu Gminy Lubawa w przypadku zebrania całej grupy, w innym przypadku koszt transportu po stronie rodziców.

Warunki uczestnictwa:

• ubezpieczenie co najmniej jednego rodzica w KRUS w pełnym wymiarze (chorobowe, macierzyńskie) lub posiadanie świadczenia rentowego z KRUS),
• miejsce zameldowania dziecka na terenie Gminy Lubawa,
• wiek dziecka: dzieci w wieku szkolnym do ukończenia 16 roku życia,
• liczba miejsc: 30 – według kolejności zgłoszeń.

Zapisy na kolonię:

- biuro Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy ul. 19stego stycznia 25, pokój nr 4.
- lub telefonicznie pod nr tel. 89 645 31 31 u Pani Karoliny Czyżewskiej

OFERTA KOLONIJNA

 Sporządziła: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/oferta-kolonii-letnich-gdynia/feed/ 0
Lato w Wakacyjnej Świetlicy w Tuszewie http://gopslubawa.pl/lato-w-wakacyjnej-swietlicy-w-tuszewie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=lato-w-wakacyjnej-swietlicy-w-tuszewie http://gopslubawa.pl/lato-w-wakacyjnej-swietlicy-w-tuszewie/#comments Mon, 25 Jul 2016 12:52:53 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24333 Dzieci z Tuszewa spędzają wakacje bardzo aktywnie. Uczęszczając do Wakacyjnej Świetlicy, która funkcjonuje we wtorki i czwartki w godzinach 10.00 – 14.00 mają okazję uczestniczyć w wielu zabawach i grach ruchowych oraz zajęciach plastycznych, kulinarnych i sportowych.

Podczas pierwszych zajęć dzieci brały udział w licznych zabawach ruchowych i integracyjnych, które dostarczają dzieciom wiele radości i emocji. Do ulubionych należą: ,,Sałatka owocowa’’, ,,Imię i gest’’, ,,Zamiana’’ i ,,Alarm’’.
Podczas zajęć plastycznych dzieci dużo rysują, kolorują i malują przez co powstają piękne prace plastyczne, które ozdabiają naszą świetlicę.
Zajęcia sportowe to przede wszystkim wyjścia na plac zabaw oraz zabawy i gry w unihokeja, badmintona i dwa ognie.
Na uwielbianych przez wszystkich zajęciach kulinarnych dzieci przyrządzały już gofry, frytki oraz galaretkę z owocami i bitą śmietaną.
Wakacje wciąż trwają więc dalszych ciekawych zajęć oraz zabaw na pewno nie zabraknie.

Sporządziła: Joanna Siwa, wychowawca
Opracowała: Karolina Czyżewska, konsultant

]]>
http://gopslubawa.pl/lato-w-wakacyjnej-swietlicy-w-tuszewie/feed/ 0
Wakacje w Tuszewie http://gopslubawa.pl/wakacje-w-tuszewie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacje-w-tuszewie http://gopslubawa.pl/wakacje-w-tuszewie/#comments Mon, 25 Jul 2016 12:52:09 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wakacje-w-tuszewie/
]]>
http://gopslubawa.pl/wakacje-w-tuszewie/feed/ 0
Wakacyjnie w Rożentalu http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacyjnie-w-rozentalu-2 http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu-2/#comments Fri, 22 Jul 2016 08:56:52 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24319 Świetlica Środowiskowa w Rożentalu w lipcu funkcjonuje w godzinach od 12:00 do 16:00. Dzieciaki tworzą plan na każdy kolejny tydzień.

Przynoszą produkty na zajęcia kulinarne. Razem zrobiliśmy już pizzę, ciasta, gofry, frytki, owocowe galaretki, a pomysłów na kolejne nie brakuje.
Zabawy integracyjne w kole wywołują wiele entuzjazmu. Drużynowe zmagania na czas uczą zdrowej rywalizacji. Dziewczynki miały wizaż i projektowały stroje z materiałów z recyklingu. Projekty bardzo się podobały jury. Pomysły zaczerpnięte z telewizyjnych programów cieszą się dużą popularnością. Kreują wyobraźnię i rozwijają pomysłowość dzieci.

Przygotowała: Renata Licznerska, starszy wychowawca
Opracowała: Dominika Frost, referent

]]>
http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu-2/feed/ 0
Wakacyjnie w Rożentalu http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=wakacyjnie-w-rozentalu http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu/#comments Fri, 22 Jul 2016 08:55:33 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu/
]]>
http://gopslubawa.pl/wakacyjnie-w-rozentalu/feed/ 0
Czas na wakacje w Szczepankowie http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=czas-na-wakacje-w-szczepankowie-2 http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie-2/#comments Thu, 21 Jul 2016 14:48:42 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24310 Uczestnicy Świetlicy Środowiskowej w Szczepankowie miło i aktywnie spędzają wspólnie czas wakacji.

Dzieci chętnie brały udział w turnieju gry w warcaby, której mistrzem został Mikołaj. Dzieci biorą także udział w zabawach integracyjnych m.in.: gra w butelkę, krzesełka, pomidor. Jest także czas na zajęcia kulinarne podczas których przygotowano m.in.gofry z dżemem. Ostatnio podczas zajęć Salon urody, uczestnicy mogli przez chwilę poczuć się jak w salonie kosmetycznym. Dziewczynki miały nałożone na twarz maseczki oraz układane fryzury. Na kolorowo pomalowanych paznokciach powstawały różne wzorki ozdobione pieczątkami.

Przygotowała: Joanna Koszyńska, starszy wychowawca
Opracowała: Dominika Frost, referent

 

]]>
http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie-2/feed/ 0
Czas na wakacje w Szczepankowie http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=czas-na-wakacje-w-szczepankowie http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie/#comments Thu, 21 Jul 2016 14:48:13 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie/
]]>
http://gopslubawa.pl/czas-na-wakacje-w-szczepankowie/feed/ 0
Zabawy w Grupie Zabawowej http://gopslubawa.pl/zabawy-w-grupie-zabawowej-2/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=zabawy-w-grupie-zabawowej-2 http://gopslubawa.pl/zabawy-w-grupie-zabawowej-2/#comments Wed, 20 Jul 2016 07:47:49 +0000 opsgl http://gopslubawa.pl/?p=24294 Dzieciaki z Grupy Zabawowej w Rożentalu chętnie bawią się w grupie. Uczą się współpracy, widać w jaki sposób negocjują i prowadzą rozmowy. Czasami zaskakują własnych rodziców swoją wyobraźnią.

Polubiły ćwiczenia na drabinkach, wspinały się po nich wcielając się w rolę kotów. Zajęcia te wzbudzały wiele emocji. Dzieciaki zadbały o swój ogródek przedszkolny i podlewały kwiaty, kiedy brakowało deszczu. Wspominają zabawę w piratów szukających skarbów. Tego dnia sala zamieniła się w ogromną piaskownicę. W słoneczną pogodę zabawa kontynuowana była na placu zabaw.
Czas płynie szybko na beztroskiej zabawie. Dzieci ponadto uczestniczą w zajęciach rytmicznych i plastycznych.

Przygotowała: Renata Licznerska, starszy wychowawca
Opracowała: Dominika Frost, referent

]]>
http://gopslubawa.pl/zabawy-w-grupie-zabawowej-2/feed/ 0