Logo: GOPS Lubawa

Wakacyjne zajęcia w Targowisku Dolnym

 • Opublikowane: 2021-07-23 08:14:30
 • drukuj
Dzieci w Targowisku Dolnym podczas wakacji spotykają się na wspólnych zajęciach organizowanych w świetlicy. Czas upływa w miłej i przyjemnej atmosferze.
czytaj dalej

Wakacyjne rozmaitości w Rożentalu

 • Opublikowane: 2021-07-22 14:50:47
 • drukuj
Lato to wyjątkowy czas dla uczestników PWD w Rożentalu. Codzienne odrabianie lekcji i pomoc w nauce zamieniono na beztroską zabawę oraz ulubione kreatywne zajęcia. Wszyscy bez wyjątku czekali na te chwile i korzystają z ulubionych form spędzania czasu wolnego.
czytaj dalej

Żegnaj szkoło!

 • Opublikowane: 2021-07-14 10:15:27
 • Autor: Aleksandra Pielenc, wychowawca
 • drukuj
Nareszcie nadeszły tak bardzo wyczekiwane wakacje. Jest to niezwykły czas, który upływa nam pod hasłem beztroskiej zabawy. Czas przepełniony ciekawymi zajęciami, które w 100% angażują wszystkich wychowanków placówki.  
Wakacje przywitaliśmy ogromnymi bańkami mydlanymi. Dzieci własnoręcznie sporządziły płyn, który okazał się idealny do wykonania zadania. Polegało na zamknięciu w bańce osoby obok. Kolejną atrakcją przygotowaną dla uczestników była bitwa na balony z wodą. W tym dniu emocje sięgnęły zenitu. Przeprowadziliśmy także turniej w unihokeja.
W ramach zajęć  plastycznych powstały zawieszki do kluczy wykonane z plastycznej masy jaką jest modelina. Dzieci wykonały także podobizny swoich ojców, które stały się upominkiem z okazji ich święta. W ramach pogadanek wychowawczych podjęliśmy temat niepełnosprawności osób w najbliższym otoczeniu. Wychowankowie wzięli udział w zajęciach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku. 
6 lipca odbyła się wycieczka do Parku trampolin w Ostródzie. Wyjazd został zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa przy udziale wychowawców PWD. W wyjeździe brały udział dzieci uczęszczające do Placówek na terenie gminy Lubawa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: Żegnaj szkoło!

Wakacyjny Czas w Szczepankowie

 • Opublikowane: 2021-07-12 12:58:46
 • drukuj
Początek tegorocznych wakacji ucieszył słońcem i upalnymi dniami. Było wiele okazji do zabaw na dworze i odpoczynku na świeżym powietrzu.

 
czytaj dalej

Świetlicowe wakacje

 • Opublikowane: 2021-06-28 12:45:11
 • drukuj
Wakacyjną porą Placówki Wsparcia Dziennego w Szczepankowie, Rożentalu, Prątnicy, Mortęgach i Targowisku Dolnym zapraszają na zajęcia dzieci i młodzież z terenu gminy Lubawa. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 13.00 w piętnastoosobowych grupach.
czytaj dalej

Świętowanie Dnia Dziecka w Prątnicy

 • Opublikowane: 2021-06-18 15:03:21
 • Autor: Aleksandra Pielenc, wychowawca
 • drukuj
8 czerwca w Placówce Wsparcia Dziennego w Prątnicy w  ramach XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny odbyły się obchody Dnia Dziecka. Wydarzenie  pod hasłem: ”Młodość-miłość-małżeństwo-rodzina” zostało skierowane do uczestników świetlicy na rozpoczęcie obchodów tegorocznych Dni Rodziny. 
W tym roku Placówka hucznie obchodziła największe święto ze wszystkich – Dzień Dziecka. Dzieci miały okazje brać udział w licznych konkursach, quizach, grach ruchowych i terenowych. Śpiewały, puszczały ogromne bańki, tworzyły portrety rodziny na foli stretch. Dla każdego został przygotowany słodki poczęstunek.
Kolejny Dzień Dziecka już za rok, a my tymczasem życzymy wszystkim dzieciom mnóstwo radości z małych rzeczy i uśmiechu na co dzień.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: Świętowanie Dnia Dziecka w Prątnicy

Dni Rodziny w Rożentalu

 • Opublikowane: 2021-06-15 11:35:45
 • drukuj
Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny edycja XXIII odbyły się w tym roku pod hasłem "Młodość - miłość - małżeństwo - rodzina". W związku z tym wydarzeniem zorganizowana została pogadanka na temat "Miłość drogą do małżeństwa".
czytaj dalej

Obchody Dnia Dziecka w Szczepankowie

 • Opublikowane: 2021-06-14 08:39:47
 • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
 • drukuj
Niewątpliwie Dzień Dziecka jest świętem, które dzieci lubią najbardziej. Jest to dzień szczególnie ważny zarówno dla rodziców jak i dzieci. Toteż dnia 7 czerwca w Szczepankowie w ramach XXIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny zostały zorganizowane obchody Dnia Dziecka. Uroczystość przebiegła pod hasłem: ”Młodość-miłość-małżeństwo-rodzina”.
Tegorocznemu piknikowi towarzyszyło wiele zabaw i atrakcji. Dzieci rozpoczęły świętowanie od opowiedzenia o swojej rodzinie, a następnie przystąpiły do przygotowanych dla nich zabaw. Chętnie wzięły udział w konkurencjach plenerowych takich jak: Berek Wąż, Rzut do celu i wyścig dużych stóp. 
W dalszej części imprezy uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania się w konkurencjach rekreacyjno – sportowych: rzut piłką i bieg w nartach. Odbyło się także malowanie twarzy. W trakcie trwania imprezy nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku dla dzieci. Wata cukrowa i popcorn okazały się strzałem w dziesiątkę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: Obchody Dnia Dziecka w Szczepankowie

Dzień Dziecka w Sampławie

 • Opublikowane: 2021-06-10 10:25:42
 • drukuj
Dzieci z PWD w Sampławie ostatnio świętowały Dzień Dziecka. Na wszystkie dzieci czekało wiele niespodzianek i atrakcji.
czytaj dalej

Świetlicowy czas w Rożentalu

 • Opublikowane: 2021-05-26 08:11:46
 • drukuj
Po niemalże półrocznej przerwie od zajęć stacjonarnych Placówka Wsparcia Dziennego w Rożentalu wznowiła działalność. Przez ten czas prowadzone były zajęcia w formie zdalnej. Jednak nic nie zastąpi kontaktu i tworzenia relacji na żywo a więc każda chwila razem sprawia wiele radości.
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 30


Kalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

31.08.2021r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja:...
do góry
Wtyczka Facebook