Zajęcia zdalne

12 - 14.04.2022r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-04-12 10:51:37
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
 
Wtorek 12 kwietnia 2022 r.
 
1) ZDALNIE KULINARNIE
 
Kochani. Święta Wielkiej Nocy tuz tuż więć czas przygotowywać świąteczne potrawy. W linku znajdziecie Państwo bardzo dużo przepisów na wielkanocne przysmaki. Dania są pogrupowane na śniadania, dania obiadowe, sałatki i desery wielkanocne. Jestem przekonana, że wśród kilkunastu przepisów, znajdziecie coś dla siebie.
 
 
2) ZDROWY SENIOR
 
Kochani. Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu. W dobie rozwoju technologii, coraz częstszego korzystania z komputerów, smartfonów i oglądania TV jest on wystawiony na częste nadwyrężenie. Ponadto mogą nam doskwierać różne choroby oczu, związane z wiekiem lub obciążeniem genetycznym. Zachęcam Was do zapoznania się z artykułem poświęconym właśnie chorobom oczu, które najczęściej występują u seniorów.
 
 
3) AKTYWNY SENIOR
 
Kochani, zapraszam na trening ze znanym Wam już panem Januszem, który tym razem przygotował dla trening, przy muzyce. Nazwał on te ćwiczenia „powrotem do młodości”. Być może dlatego, że podczas ćwiczeń możemy włączać elementy tańca i tym samym zrelaksować się przy muzyce. Przypominam, aby wykonywać wszystko w zakresie bezbólowym i tak, jak zezwala na to nasze ciało. Jeśli jakieś ćwiczenie wydaje się zbyt trudne, to pomijamy je, a zamiast tego ćwiczenia powtarzamy jeszcze raz ostatnie ćwiczenie, które wykonywaliśmy.
 
 
Środa, 13 kwietnia 2022 r.
 
1) COŚ DLA CIAŁA COŚ DLA DUCHA
 
Drodzy Seniorzy! Dzisiejsze media przepełnione są historiami i wizerunkami pięknych, młodych ludzi. Nie zapominajmy jednak, że  życie seniora również może być ciekawe i fascynujące - fascynujące na tyle, że może stać się świetną fabuła filmu. Na wiosenne wieczory polecam Państwu produkcje, w których główne role grają seniorzy. Mam nadzieję, że oglądanie ich sprawi Wam nie tylko przyjemność, ale pozwoli też zrelaksować się, skłoni do przemyśleń czy po prostu poprawi humor. Zachęcam do zapoznania się z artykułem i zaplanowania seansów filmowych, podczas których skorzystacie z umieszczonej w materiale listy filmów. 
 
 
2) E – SENIOR
 
Drodzy Seniorzy. Czy podczas korzystania z Internetu lub komputera napotykacie na terminy, których nie rozumiecie? Z pomocą przesyłam Wam słowniczek terminów internetowych, w którym znajdziecie wyjaśnienia nurtujących Was pojęć. Mam nadzieję, że staną się dla Was bardziej zrozumiałe i dzięki temu będziecie bardziej pewni siebie korzystając z sieci internetowej.
 
 
3) TRENING UMYSŁU
 
Kochani. W dzisiejszym pakiecie ćwiczeń Treningu Umysłu zachęcam Was do wykonania zadań  ściśle związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy.  Znajdziecie tam zadania na spostrzegawczość, pamięć, umiejętności matematyczne  i analityczne. Zapraszam do wysiłku umysłowego.
 
 
Czwartek, 14 kwietnia 2022 r.
 
1) KULTURALNY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy, zapraszam do zapoznania się z filmami umieszczonymi w poniższych linkach. Pozwolą Wam one przeżywać nadchodzące święta, będąc „bliżej” wydarzeń sprzed 2000 lat. Mam nadzieję, że dzięki nim przeżyjecie jeszcze głębiej nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego. 
 
 
2) HORYZONTY
 
Kochani. Przed nami Triduum Paschalne, najważniejsze dni w roku chrześcijańskim. Każdy z nas przeżywa te dni we własny, indywidualny, duchowy sposób. Zachęcam do zapoznania się z artykułami na każdy dzień Triduum Paschalnego. Zapraszam na wspólne rozważania każdego kolejnego dnia.                       
 
 
3) SENIOR ARTYSTA
 
Seniorzy, przedstawiam Wam kilka pomysłów na kolorowe, oryginalne pisanki. Możecie wypróbować sposób, który Waszym zdaniem jest najbardziej efektywny. Być może pokusicie się o skorzystanie ze wszystkich 5 pomysłów, a tegoroczne jajeczka będą cieszyć nie tylko zmysł smaku ale i wzroku. Zachęcam do obejrzenia filmiku z inspiracjami. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook