Zajęcia zdalne

01 - 03.03.2022r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-03-02 08:44:40
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
 
Wtorek, 1 marca 2022r.
 
1) AKTYWNY SENIOR
 
Kochani, wiosna już tuż tuż! Miejmy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać pieszym wędrówkom i spacerom z kijkami do nordic walkinkg. Aby się przygotować na aktywny ruchowo sezon zachęcam do zapoznania się z propozycjami ćwiczeń, dzięki którym Wasze stopy i nogi będą w pełni przygotowane na długie, wiosenne spacery. Zapraszam!
 
 
2) ZDALNIE KULINARNIE
 
Z pewnością w zbliżający się Dzień Kobiet będziecie mieli gości z kwiatami czy upominkami. Zastanawiałyście się już może jakim ciastem poczęstujecie najbliższych? Przesyłam Państwu kilka propozycji na pyszne wypieki. Zajrzyjcie koniecznie do linków. Z pewnością wybierzecie coś, co zasmakuje zarówno Wam jak i gościom, którzy przybędą z upominkiem.
 
 
Środa, 2 marca 2022r.
 
1) ZDROWY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy! Czy zdarzają się Wam problemy z zaśnięciem, bądź budzicie się w nocy i nie możecie później zasnąć? Jest to coraz częstszy problem dotykający nie tylko osoby starsze. Warto zapoznać się z artykułem, który może pomóc Wam radzić sobie z bezsennością. Warto najpierw wypróbować naturalne metody ułatwiania zasypiania, zanim zaczniecie korzystać z suplementów diety czy leków.
 
 
2) SENIOR ARTYSTA 
 
Kochani. Wiosna już za pasem. Wszyscy wyczekujemy jej z utęsknieniem. Aby już poczuć ją w swoim domu zachęcam do samodzielnego wykonania wiosennej dekoracji. W poniższym linku znajdziecie Państwo kilka inspiracji, jak wykorzystując niepotrzebne nam już przedmioty nadać im nowe życie iozdobić wnętrza. Mam nadzieję, że któryś z pomysłów spodoba Wam się na tyle, że wykorzystacie go angażując się w wolnym czasie w prace artystyczne.
 
 
3) TRENING UMYSŁU
 
Drodzy Seniorzy, dzisiejsze popołudnie poświęćcie na wykonanie treningu umysłu. Tym razem przed Państwem zadania matematyczne, które motywują do wysiłku struktur mózgowych. Zadania nie są trudne, ale musicie Państwo wykazać się umiejętnością logicznego myślenia i  liczenia. Zapraszam do wykonania przygotowanych ćwiczeń.
 
 
Czwartek, 3 marca 2022 r.
 
1) E – SENIOR
 
Kochani Seniorzy, jak zapewne wiecie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych jest platforma Facebook. Posiadacz konta ma możliwość nawiązania kontaktu ze znajomymi, którzy są już użytkownikami portalu, może też obserwować zdjęcia i najważniejsze wydarzenia z życia, którymi użytkownik chce się podzielić. Poniżej znajduje się instruktaż jak zarejestrować konto na Facebooku oraz jak z niego korzystać krok po kroku.
 
 
2) COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA
 
Kochani. Zachęcam Was do zapoznania się z modlitwą świętego Tomasza z Akwinu, która skierowana jest głównie dla osób dojrzałych.
 
 
3) SENIOR Z PASJĄ
 
Zbliżająca się wiosna i nadchodzący wielkimi krokami okres cieplejszych dni, który sprzyja rozwijaniu zainteresowań i spędzaniu większej ilości czasu na dworze.  Zachęcam do przeczytania tekstu, być może dzięki niemu skusicie się na któreś z zajęć, bliskie Waszemu sercu. Kiedy przechodzicie na emeryturę znajdujecie czas na rozwijanie zainteresowań, na które nie mieliście czasu podczas aktywnego życia zawodowego. Zachęcam gorąco.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook