Zajęcia zdalne

07.09 - 09.09.2021r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2021-09-16 07:42:01
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
Wtorek, 7 września 2021r.
 
1) AKTYWNY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy. Być może po dłuższych spacerach bądź pracy w pozycji stojącej doskwierają Wam bóle pleców czy też bioder. W związku z tym przesyłam Wam linki do filmików, z których dowiecie się jakie ćwiczenia możecie wykonywać w domu, aby zmniejszyć ból i zapobiegać jego nawrotom.  Mam nadzieję, że ćwiczenia te przyniosą Wam ulgę.
 
 
2) ZDALNIE KULINARNIE
 
Powoli rozpoczyna się sezon na gruszki, dlatego zachęcam do wykorzystania tychże owoców w naszej kuchni. Jako propozycję przesyłam Państwu przepis na gruszki z lodami, twarożek z gruszką i orzechami, tarte gruszkową oraz  pankejki z gruszkami i serkiem mascarpone. Mam nadzieję, że któraś z powyżej wymienionych potraw przypadnie Państwu do gustu. Smacznego! 
 
 
3) ZDROWY SENIOR
 
Kochani, z pewnością wielu z Was posiada w domu czy na podwórku czworonożnego przyjaciela, bądź inne zwierzątko. Czy zastawialiście się kiedyś, jaki wpływ  na Wasze zdrowie i funkcjonowanie ma fakt posiadania zwierząt? Odpowiedzi na to pytanie znajdziecie Państwo w poniższym artykule. Zachęcam do lektury.
 
Środa, 8 września 2021r.
 
1) KULTURALNY SENIOR
 
Drodzy Seniorzy. Zapraszam Was na wycieczkę do jednej ze stolic Polski, mianowicie Krakowa. Jedną z najważniejszych atrakcji w tym mieście jest Wawel. Mamy okazję zwiedzić go wirtualnie. Aby przenieść się do siedziby polskich królów wystarczy kliknąć w link i rozpocząć zwiedzanie. Mam nadzieję, że wirtualna wycieczka będzie Wam się podobać.Zapraszam do zwiedzania.
 
 
2) SENIOR ARTYSTA
 
Kochani! Po wakacjach z pewnością zostały Wam pamiątki w postaci muszelek. Zastanawialiście się jak możecie je wykorzystać? Poniżej znajdziecie pomysły jak wykonać niewielkim kosztem piękne dekoracje z darów morza. Zapraszam do kreatywnej pracy.
 
 
3) TRENING UMYSŁU
 
Drodzy Seniorzy! Zapraszam Was na kolejny trening umysłu, podczas którego skupimy się na usprawnianiu Waszej pamięci. Każde z ćwiczeń wymagać od Was będzie skupienia i zaangażowania, co z pewnością pozwoli Wam dobrze wykonać zadania i zmobilizować Wasz mózg do wysiłku.
 
 
 
Czwartek, 9 września 2021r.  
1) HORYZONTY
 
Kochani. Poniżej znajdziecie link, do artykułu, z którym powinniście się zapoznać. Zawarte są w nim wskazówki, które należy wprowadzić w życie, by cieszyć się zdrowiem i spokojną starością. Jeśli zasady te będą nam towarzyszyć w codziennym życiu z pewnością nie będziecie mieli powodów do narzekań oraz będziecie mieli wpływ na długość Waszego życia. Zapraszam do lektury.
 
 
2) SENIOR KONSTRUKTOR
 
Drodzy Seniorzy – Konstruktorzy. Czy próbowaliście kiedyś wykonać ozdobę do Waszego domu czy ogrodu z cementu? Być może zostało Wam, bądź Waszym znajomym trochę cementu i chcielibyście go wykorzystać? Jest ku temu okazja, tworząc z niego donice. Donice te świetnie będą prezentować się  zarówno w domu jak i na zewnątrz. Z pewnością będziecie zadowoleni z efektów. Owocnej pracy.
 
3) E-SENIOR
 
Kochani. Dzisiaj dowiecie się jak korzystać z platformy internetowej, z której korzysta coraz więcej osób, mianowicie Instagrama. Z przygotowanego specjalnie dla Seniorów filmiku dowiecie się nie tylko jak zainstalować aplikację ale również jak założyć konto. Ponadto poznacie zasady korzystania z konta, dodawania postów czy lajkowania zdjęć. Zapraszam.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

28.10.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa,...
do góry
Wtyczka Facebook