Zajęcia zdalne

10.08 - 12.08.2021r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2021-08-12 13:03:39
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
Wtorek, 10 sierpnia 2021r. 
 
1) Senior Konstruktor
 
Przed nami kolejna inspiracja na ozdobę do ogrodu, mianowicie piękne kule z betonu/ cementu. Zarówno w naturalnym kolorze prezentują się pięknie, ale jeśli chcecie dodać nieco kolorów w Waszym ogrodzie możecie je nieco ulubionymi kolorami. Poniżej znajdziecie Państwo link do filmiku, z którego krok po kroku dowiedziecie się jak wykonać betonowe kule. Mam nadzieję, że spróbujecie e wykonać i  ozdobić ogród bądź podwórko własnoręcznie przygotowanymi kulami.
 
 
2) Aktywny Senior
 
Drodzy Seniorzy. Z pewnością, korzystając z pięknej pogody udajecie się na długie spacery, czy piesze wycieczki zwiedzając nieznane wcześniej miejsca. Zdarzyć się może, że zachęcam Was do wykonywania ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie mięśni nóg. Przygotowane dla Państwa ćwiczenia wzmacniają mięśnie bioder i stawów kolanowych,  zwiększają zakres ruchów poszczególnych stawów, natomiast ich regularne wykonywanie pozwala zapobiegać problemom z nogami w przyszłości i pozwoli jak najdłużej cieszyć się pełna sprawnością. 
 
 
3) Zdalnie kulinarnie 
       
W naszych ogródkach już możemy znaleźć piękne okazy cukinii. Te pyszne i zdrowe warzywo chętnie gości na polskich stołach, jednak nie ukrywajmy – czasami brakuje nam pomysłów na dania z wyżej wymienionego warzywa. Poniżej znajdziecie kilka przepisów na dania, w których główną rolę gra cukinia. Zachęcam do wypróbowania przepisów. Mnóstwo przepisów na dania z cukinii znajdziecie Państwo w linku poniżej.
 
 
Środa, 11 sierpnia 2021 r. 
 
1) Coś dla ciała – coś dla ducha
 
Drodzy Seniorzy. Aby nasze ciało i umysł jak najdłużej spełniały swoje funkcje należy o nie dbać. Ważne są nie tylko ćwiczenia, ruch, dbanie o kondycję fizyczną i intelektualną, ale również o dokładnie badanie ciała pod względem występowania chorób. Dlatego właśnie niezbędna w tym celu profilaktyka. Zapraszam do zapoznania się z artykułem umieszczonym w linku i zachęcam do przeprowadzenia badań profilaktycznych.
 
 
 
2) Senior Artysta
  
Drodzy Seniorzy! Chciałabym zachęcić Was dzisiaj do przygotowania ozdób z kamieni i skał, które z pewnością znajdziecie przy polnych drogach czy na polach. Możecie niewielkim nakładem przygotować z nich piękne dekoracje do domu czy ogrodu. Inspiracje znajdziecie Państwo w linku poniżej. Zapraszam do twórczej, kreatywnej pracy. 
 
 
3) Horyzonty 
 
Kochani, już w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Wojska Polskiego. W związku z  tym zapraszam do zapoznania się z historią tego święta. Warto również oglądać coroczne obchody przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. 
 
 
Ponadto zapraszam Państwa do wzięcia udziału w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się  14 sierpnia (sobota) o godz. 14.00 w Łazienkach Miejskich w Lubawie.
Zapraszam do czynnego udziału.
 
Czwartek, 12 sierpnia 2021 r.
 
1) E Senior
 
Drodzy Seniorzy. Wakacje to okres kiedy to poznajecie nowe miejsca, kiedy poznajecie nowych ludzi czy odwiedzają Was dalecy krewni czy przyjaciele. Aby uwieczniać te chwile sięgacie po telefon i robicie zdjęcia. Chcielibyście je przesłać dzieciom? Znajomym? Nie wiecie za bardzo jak to zrobić? Poniżej znajdziecie Państwo filmik instruktażowy, z którego dowiedziecie się jak krok po kroku przesłać zdjęcie. Warto tę wiedzę przyswoić, aby umiejętność przesyłania zdjęć pozwoliła Wam cieszyć się wspólnymi chwilami i dzielić się nimi z innymi. 
 
 
2) Zdrowy Senior
 
Herbatę lubi każdy, jednak nie ukrywajmy, że prędzej czy później ten codzienny napój może się znudzić. Co prawda możemy teraz kupić herbaty w różnych smakach, jednak aby zwiększyć zawartość witamin w naparze, warto pokusić się o dodanie świeżych, lub mrożonych owoców z naszych ogrodów. Herbatka będzie nie tylko zdrowsza ale i smaczniejsza. Poniżej znajdziecie Państwo kilka przepisów jak stworzyć własny i niepowtarzalny napój, który będzie cieszyć nasze zmysły w chłodne wieczory. 
 
 
3) Kulturalny Senior
 
15 sierpnia oprócz Święta Wojska Polskiego obchodzimy również święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to świetna okazja, aby wybrać się na wirtualny spacer do miejsc kultu Maryi. Polecam Państwu Sanktuarium Maryjno – Pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej. Aby zwiedzać poszczególne atrakcje klikajcie na ukazujące się przy odpowiednich miejscach strzałki. Miłego zwiedzania!
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

28.10.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa,...
do góry
Wtyczka Facebook