Klub "Senior+"

Z wizytą u seniorów - czyli co słychać w Klubie „Senior +” w Złotowie

  • Opublikowane: 2018-05-07 10:13:32
  • Autor: Anna Grzegrzółka, konsultant
W miesiącu kwietniu w Klubie ,,Senior +” nie było czasu na nudę, uczestnicy korzystali z szerokiej oferty placówki, brali udział m.in. w cyklu warsztatów kulinarnych i sportowo-rekreacyjnych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Podczas warsztatów kulinarnych seniorzy pod okiem prowadzącej przygotowali m.in. confitowaną kaczkę na purée z pietruszki i wanilii oraz desery: panna cotta, mini torcik bezowy oraz mus czekoladowy.
W trakcie warsztatów sportowo- rekreacyjnych, klubowicze mogli zadbać o kondycję fizyczną pod okiem fizjoterapeuty poprzez wykonywanie szeregu ćwiczeń z wykorzystaniem taśm rehabilitacyjnych.
W ramach zajęć prowadzonych przez opiekuna Klubu uczestnicy rozegrali quiz muzyczny ,,Jaka to melodia?, rywalizowali w „kalamburowych potyczkach” oraz konkursie wiedzy powszechnej ,,Tęga głowa”.
Podczas spotkań w Klubie nie zabrakło również czasu na wspólne rozmowy przy kawie oraz pieczenia ciast zorganizowanego w ramach „warsztatów wypieku domowych wyrobów cukierniczych”, będących jednym z elementów organizacji II Forum Aktywnych Kobiet, w którym uczestniczyły także seniorki z Klubu.
W minionym miesiącu rozpoczęto także aranżację przestrzeni wokół Klubu. W ramach wydarzenia międzypokoleniowego ,,Skumaj się z naturą - urządzamy teren zielony dla seniora” powstaną rabaty z krzewami, bylinami oraz miejsce do rekreacji i odpoczynku.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22Galeria zdjęć: Z wizytą u seniorów - czyli co słychać w Klubie „Senior +” w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.08.2019 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
29.08.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
do góry