Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

„Kocham Cię Polsko” w Złotowie

  • Opublikowane: 2018-06-28 11:11:58
  • Autor: Anna Ikier, wychowawca
W Świetlicy Środowiskowej w Złotowie w ramach XX Warmińsko–Mazurskich Dni Rodziny zostały zorganizowane zajęcia pt. „Kocham Cię Polsko”. Ich głównym celem było kształtowanie szacunku do własnego państwa i symboli narodowych, wzbudzanie poczucia patriotyzmu oraz zainteresowań historią kraju.
Dzieci po przywitaniu obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą walory i piękno Naszej Ojczyzny. Następnie wspólnymi siłami wykonały obrazkową mapę Polski. Najmłodsi w tym czasie mogli ułożyć mapę z puzzli. Była to okazja, by wskazać na niej istotne miejsca i punkty.
Później dzieci zagrały w skojarzenia.  Spośród różnych obrazków miały wybrać te, które kojarzą im się z naszym krajem i spróbować opowiedzieć co się na nich znajduje. Następnie podzieleni na dwie drużyny zmierzyli się z quizem wiedzy o Polsce. Pytania pochodziły z różnych dziedzin i trzeba przyznać, że uczestnicy wypadli w nim bardzo dobrze.
Dużo frajdy dostarczyła zabawa „Kim jestem?”, w której drużyna zadając pytania z możliwością odpowiedzi tylko tak lub nie musiała odgadnąć jaką znaną postacią jest. Na koniec odbył się poczęstunek, a każdy z uczestników otrzymał deser w barwach biało–czerwonej flagi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35Galeria zdjęć: „Kocham Cię Polsko” w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook