Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

Polska moja Ojczyzna

  • Opublikowane: 2018-06-08 13:57:48
  • Autor: Renata Woźniak i Marta Majewska, wychowawcy
W Świetlicy Środowiskowej w Rożentalu zakończono już obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Zorganizowano szereg zajęć związanych z tematyką patriotyczną pod hasłem stuletniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Odbył się konkurs plastyczny „Polska – moja Ojczyzna”, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci wykonały prace plastyczne, nawet w 3D, a wśród nich stadion narodowy. Ciekawym punktem kolejnej inicjatywy były warsztaty z pieczenia chleba. Piekarzem chciał zostać każdy. Na szczęście nie sprawdziło się staropolskie porzekadło „Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść”. Chleb upiekł się znakomicie, zapachniało w całej placówce świeżym chlebem, który wszystkim smakował. 
Ponadto odbył się szereg pogadanek o Polsce, regionie, w którym żyjemy, o obyczajach i innych. Powstała szczegółowa mapa naszego kraju. Dzieci samodzielnie wykonały atrybuty związane z regionami i przykleiły do wcześniej przygotowanego konturu Polski. Powstała ciekawa makieta. Quizy, łamigłówki, zagadki, krzyżówki, to tylko niektóre zadania, z którymi dzieci świetnie poradziły sobie podczas warsztatów. 
Ostatnim punktem Dni Rodziny był konkurs recytatorski „Ojczyzna w poezji”. Na widowni panowało ogromne skupienie. Dzieci wybrały sobie trudne wiersze, dlatego obrady jury były burzliwe. Ustalenie kolejności zdobytych miejsc było nie lada wyzwaniem. 
Podczas Dni Rodziny dzieci utrwaliły sobie kolejny raz wiadomości dotyczące naszego kraju. Warto takie inicjatywy wprowadzać. Przez zabawę zdobywa się cenną wiedzę, którą można wykorzystać na lekcjach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

49Galeria zdjęć: Polska moja Ojczyzna

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.09.2021r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry
Wtyczka Facebook