Pozdrowienia z Omula!

  • Opublikowane: 2017-08-21 14:33:26
  • Autor: Arleta Sternicka, Agata Rolka, wychowawcy
Już po raz kolejny w miejscowości Omule funkcjonuje Wakacyjna Świetlica, jej zadaniem jest organizowanie czasu wolnego najmłodszym mieszkańcom tej miejscowości. W poniedziałki i wtorki odbywają się zajęcia dla najmłodszych w pozostałe dni dla starszych uczestników.
Najmłodsi uczestnicy poprzez zabawę oraz zajęcia tematyczne doskonalą  swoje zdolności manualne, poznają swoich rówieśników oraz  uczą się min. o kolorach i ciele człowieka. Uwielbiają także zabawy z chustą Klanza, tunelem oraz przeciąganie liny. Dzieci wcieliły się również w rolę małych kucharzy przegotowując przepyszne gofry oraz miały możliwość zaprezentowania siebie podczas „ Bajkowego Pokazu Mody”. Bardzo podobało im się także tworzenie warzywnych ludzików. Powstały prawdziwe arcydzieła!
Z kolei starsi chętnie uczestniczyli w Salonie Spa oraz zawodach sportowych. Podczas wizyty w Salonie Spa można było skorzystać z odżywczych maseczek, masaży, malowania paznokci oraz usług fryzjerskich. Natomiast podczas zawodów sportowych wyłoniliśmy zwycięzców w jeździe na rowerze, na łyżworolkach oraz biegach. Walka była naprawdę zacięta. Ciekawym doświadczeniem było także robienie ludzików z mydła. Jednak najwięcej emocji zapewniło Nocowanie w Świetlicy. Po przygotowaniu sali odbyło się ognisko u państwa Rykaczewskich. Następnie rozpoczęły się podchody, podczas których trzeba było min. opiekować się jajeczkiem Mareczkiem, zakładać skarpetkę na rękę czy przebrać chłopaka za dziewczynę. Hitem nocowania okazała się dyskoteka oraz gra w mafię i monetę. Ciekawym doświadczeniem była także gra w CS, podczas której zadaniem terrorystów było zdobycie świetlnych baz strzeżonych przez walecznych strażników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43Galeria zdjęć: pozdrowienia z Omula!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry