Majowo... kolorowo!

  • Opublikowane: 2017-05-24 15:08:42
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W ciągu ostatnich tygodni w świetlicy w Rakowicach wiele się działo. Podczas zajęć kulinarnych uczestnicy przygotowali zdrowe, wartościowe posiłki, dlatego korzystając z darów natury stworzyliśmy witaminowe kanapki. Nie zabrakło pełnoziarnistego pieczywa, sałaty, pomidorów, ogórków, wędlin czy szczypiorku. Różnokolorowe potrawy były przepyszne, a co najważniejsze zdrowe.
Dbając o zdrowie dzieciaki spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu – chodząc na spacery, bawiąc się w podchody lub grają w piłkę czy badmintona. Kiedy jednak aura nie sprzyja  nie brakuje im ruchu w sali – ostatnio urządziliśmy turniej gry w tenisa stołowego. Pojedynki były zacięte, ponieważ poziom umiejętności graczy był bardzo wysoki. 
W świetlicy odbyły się także zajęcia o tematyce patriotycznej, dzieci wzięły udział w konkursie Wiedzy o Ojczyźnie. Uczestnicy wykazali się znajomością historii Polski, rozpoznawali polskie piosenki oraz zmierzyli się w słownych potyczkach. Nie zabrakło również zagadek i słodkich niespodzianek. Podczas zajęć plastycznych powstały flagi, którymi ozdobiły okna. Ponadto powstały piękne prace o tematyce rodzinnej.  

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Majowo... kolorowo!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

30.05.2018 r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73,...
do góry