Wspomnienia ostatnich miesięcy w Świetlicy w Mortęgach

  • Opublikowane: 2022-01-14 09:14:17
  • Autor: Aleksandra Pielenc, wychowawca
Ostatnie miesiące 2021 roku dla wychowanków Placówki Wsparcia Dziennego w  Mortęgach obfitowały w wiele interesujących i kreatywnych zajęć.
Z końcem listopada nasza świetlica zmieniła się w miejsce, w którym zagościła magia i czary. Tak jak nakazuje tradycja w wigilię Andrzeja uczestnicy wzięli udział w różnych wróżbach oraz zabawach o tematyce andrzejkowej. Placówkę odwiedziła wróżka, która ujawniła wychowankom świetlicy nadchodzącą przyszłość. Podczas zabaw andrzejkowych dzieci ustawiły buty w wyścigu po szybkie zamążpójście, wybierały magiczne lustra, które za taflą szkła kryły atrybuty przyszłego zawodu, a także przekuwały szpilką serce z imieniem przyszłej miłości. Nie zabrakło także lania wosku, które dzieciom sprawiło najwięcej emocji.

Grudzień okazał się miesiącem wzmożonych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspólnymi siłami wykonały ozdoby świąteczne,  które znalazły swoje miejsce na zielonym drzewku. W międzyczasie przeprowadziły konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy. Z okazji Mikołajek świetlicę odwiedził św. Mikołaj, który podarował dzieciom paczki. Wychowankowie wzięli udział w zajęciach kulinarnych, podczas których powstały pyszne ciasteczka korzenne. Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy, które zajęły się poszczególnymi etapami wypieku pierników. Ostatnie zadanie polegało na udekorowaniu świątecznych przysmaków. Nie zabrakło także spotkania wigilijnego. Dzieci złożyły sobie życzenia i z radością zasiadły do wspólnego stołu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37Galeria zdjęć: PWD Mortegi listopad grudzien

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook