Jesienny czas w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2021-11-03 14:49:50
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
Październik przyniósł jesienną pogodę. Za oknami wietrznie i pochmurnie. Dni stały się krótkie i coraz szybciej robi się ciemno. Wszystkie rowery, hulajnogi i rolki zostały schowane głęboko w garażu i czekają na cieplejszą aurę. Dla dzieci i dorosłych długie jesienne wieczory to okazja do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.
Dzieci z PWD w Szczepankowie przychodzą do świetlicy by tu w gronie rówieśników i znajomych odpocząć po intensywnym dniu w szkole. Chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych i technicznych. Spędzają czas na rozmowach i pogadankach wychowawczych. W ostatnim czasie w PWD odbył się dzień eksperymentów. Dzieci miały okazję poznać właściwości cieczy. Magiczną   okazała się ciecz nienewtowska. Dla wszystkich dzieci była to bardzo zajmująca zabawa. Niby ciecz, ale przecież nie płynie! Ciecz jest magiczna, ponieważ robiła się twarda gdy uczestnicy ją mocno ściskali lub w nią uderzali, a rozpływała  się i przelewała przez palce gdy obchodzili się z nią delikatnie.
Kolejnym bardzo interesującym zajęciem był eksperyment „bańka w bańce”.  Dzieci z wielką radością przystąpiły do dzieła. Ten eksperyment zaskoczył wszystkich uczestników. Wydmuchiwały na stół sporą bańkę, tak że zatrzymała się na jego powierzchni. Następnie za pomocą słomki do napojów (uprzednio zamoczonej w płynie do baniek mydlanych) przebijały bardzo ostrożnie bańkę. Każde dziecko, dmuchnęło w słomkę ponownie tak że w środku powstała kolejna bańka. Eksperyment okazał się świetnym sposobem na naukę koordynacji ruchowej, skupienia, ostrożności, no i przede wszystkim – anielskiej cierpliwości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21Galeria zdjęć: Jesienny czas w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook