Dzieci i młodzież

Maj w Rakowicach

  • Opublikowane: 2019-06-13 07:53:34
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
 Maj był miesiącem wielu ciekawych zajęć w świetlicy środowiskowej w Rakowicach. Nie brakowało zajęć integracyjnych kulinarnych oraz dni spędzonych na świeżym powietrzu.
Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia kulinarne, a wszystko to za sprawą wspólnie spędzonych chwil przy pracy i wspólnemu delektowaniu się.
W placówce obchodziliśmy rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, tworząc siatkę skojarzeń dotyczących Wspólnoty. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że wszyscy odczuwamy wpływ naszego członkostwa w UE i dostrzegamy mnóstwo pozytywnych inwestycji. Wspólnie z Radą Sołecką zadbaliśmy o to, by przed budynkiem świetlicy pojawiły się kolorowe, pachnące kwiaty. Członkowie Rady zakupili roślinki, dzieci natomiast brały aktywny udział w przygotowaniu gruntu i zasadzeniu kwiatów.  Cieszymy się, że piękne rośliny będą cieszyć nasze – i nie tylko nasze – oczy.
 Po zajęciach plastyczno – technicznych na tablicy pojawiły się kolorowe, błyszczące wiosenne drzewka szczęścia.  Kulinarne zmagania pozwoliły nam cieszyć się smakiem pysznego ciasta podczas obchodów XXI  Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. Dzieci spędziły ten dzień na wspólnym piknikowaniu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło niespodzianek w postaci pysznych lodów  i słodkich przekąsek. Miło było powspominać nasze świetlicowe przygody pograć wspólnie  ddddw gry i spędzić czas aktywnie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Maj w Rakowicach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook