Dzieci i młodzież

Pracowity grudzień

  • Opublikowane: 2018-12-12 14:41:18
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W ostatnich dniach w Świetlicy Środowiskowej w Rakowicach dzieci podczas zajęć plastyczno-technicznych wykazywały się kreatywnością, tworząc autorskie kartki świąteczne.
Ponadto w trakcie bloku komputerowego szukają inspiracji na ozdoby świąteczne, stroiki i bombki, które próbują tworzyć, by w naszej sali zapanował świąteczny nastrój. W oknach pojawiły się wizerunki Mikołajów, w sali zaś zamieszkały aniołki i bałwanki.
W Mikołajki Święty nie zastał żadnego buta na parapecie, dlatego postanowił spłatać psikusa uczestnikom – aby otrzymać mikołajkowy upominek  musieli odnaleźć minimalistyczne papierowe aniołki, które skrzętnie ukryły się w zakamarkach naszych pomieszczeń. Poszukiwaniom nie było końca, jednak upór, konsekwencja i ciekawość dzieci skutkowała otrzymaniem adwentowego kalendarza, aby osłodzić oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Udało nam się również ustroić naszą świetlicową choinkę, podczas słuchania polskich kolęd.
Zajęcia kulinarne również ściśle związane były z nadchodzącymi świętami, ponieważ wspólnie piekliśmy pyszne, pachnące korzennymi przyprawami pierniczki. Mamy nadzieję, że wytrzymamy, by nie zjeść wszystkich do Wigilii.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9Galeria zdjęć: Pracowity grudzień

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

23.08.2019 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
29.08.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
do góry