Dzieci i młodzież

Piękna polska złota jesień

  • Opublikowane: 2018-11-14 08:46:27
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W Świetlicy Środowiskowej w Rakowicach ostatni miesiąc minął pod znakiem różnorodnych zajęć.
Podczas zmagań kulinarnych próbowaliśmy swoich sił przygotowując nowe przepisy, które znajdujemy w internecie. Sprawdzone receptury, które odpowiadają naszym podniebieniom wpisujemy do naszej świetlicowej książki kucharskiej. Nie brakuje u nas również zajęć plastyczno- technicznych, podczas których przygotowywaliśmy jesienne ozdoby oraz ludziki z kasztanów i żołędzi przy wykorzystaniu kolorowych materiałów kreatywnych. W trakcie  zajęć dzieci również tworzyły prace związane ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.
Piękna Polska złota jesień pozwoliła nam cieszyć się z aury niemalże każdego dnia – puszczaliśmy duże bańki mydlane oraz urządziliśmy bitwę na złote liście, co wprawiło nas w świetne humory.
Tradycyjnie już ostatniego dnia października organizowany był Bal Wszystkich Świętych, podczas którego wszystkie dzieci przebrały się za osoby błogosławione lub kanonizowane. Po konkurencjach i zabawach zespołowych dzieci szukały zagadek, dzięki którym bliżej poznały świętych i ich atrybuty. Kolejnym i najbardziej wyczekiwanym punktem Balu było udanie się do mieszkańców wsi z hasłem: „Rozpoznaj Świętego lub podaruj coś słodkiego!” Mieszkańcy kolejny raz przywitali nas z otwartymi ramionami, przy czym nasz koszyk błyskawicznie wypełnił się łakociami, za które serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43Galeria zdjęć: Piękna polska złota jesień

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry