Dzieci i młodzież

Tłusty Czwartek i Dzień Kota w Rożentalu

  • Opublikowane: 2020-03-06 12:41:20
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
Jak nakazuje tradycja w "tłusty czwartek” nie mogło zabraknąć pączków, które zostały samodzielnie zrobione przez wychowanków placówki w Rożentalu. Dzieci obchodziły także „Dzień kota”, który miał podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka.
Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy i wyrabiali ciasto z którego uformowali kulki. Po upieczeniu wedle życzenia i gustu nadziano je dżemem lub marmoladą i polano lukrem. W tym dniu nie liczy się kalorii, jednak my postanowiliśmy zmniejszyć ich ilość i nasze pączki były w wersji fit - czyli zamiast w oleju upieczone w piekarniku. Podczas wyczekiwanej degustacji nikt nie poczuł różnicy.
Drugim ważnym wydarzeniem były obchody Dnia Kota. Rozpoczęły się malowaniem twarzy i za chwilę w naszej świetlicy zagościło wiele różnych kotów. W plastikowe jajeczka zostały włożone ciekawostki o kotach. Starsza grupa ukryła je dla grupy młodszej w najmniej oczekiwane miejsca w świetlicy. Zabawę powtarzano kilkakrotnie, szukając to coraz ciekawszych kryjówek. Po zabawie odczytane zostały znalezione ciekawostki, wiele z nich okazało się zaskakujących.
Oczekując na wiosnę czas w placówce w Rożentalu mija na zabawach takich jak np. budowanie wysokich wież z klocków jengi, grach karcianych Uno i Piotruś, rozgrywkach w tenisa stołowego, grach planszowych oraz odrabianiu lekcji. Kilka dni przed Walentynkami ruszyła akcja robienia kartek. Samodzielnie zrobione życzenia to najszczerszy wyraz sympatii do osoby nimi obdarowanej.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13Galeria zdjęć: Tłusty Czwartek i Dzień Kota w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook