Dzieci i młodzież

Ciekawy luty w Rakowicach

  • Opublikowane: 2020-03-02 12:53:18
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
Po zakończeniu ferii zimowych uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego w Rakowicach chętnie oddali się zajęciom, mającym na celu rozbudzić ich kreatywność i umiejętności manualne.
Podczas zajęć technicznych przygotowaliśmy piękne bałwanki ze zużytych puszek po kukurydzy. Każdy z nich otrzymał od swojego właściciela imię. Ponadto zmieniliśmy świąteczny wystrój sali na typowo zimowy. Nad naszymi głowami pojawiły się piękne baletnice, zaś w oknach śnieżynki. Nie możemy doczekać się prawdziwej, mroźnej i śnieżnej zimy... nie ma jej na zewnątrz, dlatego pojawiła się na naszej tablicy. Tematem przewodnim prac była „U hu ha! Nasza zima zła!”
Dzieci aktywnie włączyły się w pomoc w organizacji Balu Charytatywnego dla Julki Rówczyńskiej, przygotowując materiały kreatywne do kartek walentynkowych i prac plastycznych. Upiekliśmy wspólnie babeczki, do których dołączyliśmy karteczki z przesłaniem.
W świetlicy obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia. Podczas zajęć dzieci przelały na papier swoje pozytywne myśli na temat każdego uczestnika Placówki. Po odczycie na twarzy wszystkich malował się szczery uśmiech a nawet zaskoczenie, ponieważ niektórzy z nas dowiedzieli się o sobie nowych rzeczy.
W naszej grupie pojawiły się nowe osoby. Każdy uczestnik zostaje zapoznany z Regulaminem Placówki oraz wewnętrznymi zasadami jakie obowiązują podczas zajęć. Pełnoprawni uczestnicy po zapoznaniu się z prawami i obowiązkami uroczyście składają podpis na powyższym regulaminie.
W rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbył się drużynowy konkurs wiedzy o najsłynniejszym polskim astronomie. Okazało się, że dzieci posiadają sporą wiedzę na jego temat, ale chętnie wyszukiwali też ciekawostek lub mało znanych faktów z jego życia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Luty w Rakowicach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook