Dzieci i młodzież

Od nowego roku - nowa energia

  • Opublikowane: 2020-02-05 09:01:24
  • Autor: Karolina Jaskulska, Wychowawca
Początek roku w świetlicy w Rakowicach zaczął się bardzo aktywnie. Rozpoczęliśmy go od zaplanowania naszych mniej lub bardziej realnych planów, jakie chcielibyśmy zrealizować wspólnie w 2020 roku.  Zrobiliśmy podobną mapę planów w minionych latach i okazało się,że wiele punktów doczekało się spełnienia, dlatego mamy nadzieję, że nadchodzące miesiące pozwolą nam również z satysfakcją spojrzeć na wyżej opisaną mapę.
Za nami ferie zimowe – dni, w których odpoczywaliśmy od nauki szkolnej staraliśmy się  wykorzystać kreatywnie. Naszą tradycją są  już zajęcia kulinarne, które nazwaliśmy „Mini master Chef”. Uczestnicy dzielą się na grupy, w których szukają przepisów, spisują listę zakupów  i przygotowują nowe potrawy. Najprzyjemniejszym punktem zajęć jest oczywiście wspólna degustacja.
W naszej placówce staramy się maksymalnie wykorzystać wszystko, co tylko możemy, dlatego też budowaliśmy roboty ze zużytych pudeł, taśm, makulatury czy nakrętek. Dzięki kreatywności uczestników powstały piękne, oryginalne i niepowtarzalne roboty.
Trzeba przyznać, że wszyscy z niecierpliwością oczekujemy prawdziwej, mroźnej, śnieżnej zimy, dlatego kiedy pojawił się biały puch staraliśmy się spędzić jak najwięcej czasu na dworze.  Co prawda nie udało nam się stworzyć bałwanka, dlatego  w Dniu Bałwana postanowiliśmy przygotować małe bałwanki ze skarpetek i puszek po groszku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: Rakowice

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook