Dzieci i młodzież

Rodzinne wakacyjne popołudnie w Rakowicach

  • Opublikowane: 2019-07-16 08:25:36
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W sobotnie popołudnie – 13 lipca – mieszkańcy Rakowic spotkali się przy świetlicy wiejskiej, aby spędzić wspólnie popołudnie w ramach Pikniku Rodzinnego.
           
Po przywitaniu wszystkich przybyłych gości przez Panią Sołtys - Judytę Wierzbicką – nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczestników Placówki Wsparcia Dziennego. Dzieci przedstawiły historię prawdziwej miłości od maleńkości do starości. Kolejna grupa uczestników natomiast zatańczyła taniec do utworu Shakiry.                                                                                            
Kolejnym punktem programu było spotkanie z policjantami z Komisariatu w Lubawie, którzy odbyli pogadankę profilaktyczną z dziećmi i rodzicami na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Mundurowi przygotowali również pokaz radiowozów, prezentację umundurowania, oraz wyposażenia. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu, włączyć sygnały dźwiękowe, czy przebrać się w strój policjanta. Atrakcja ta cieszyła się nie tylko zainteresowaniem wśród dzieci, ale i dorosłych. Ponadto druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakowicach jak co roku nie zawiedli najmłodszych, którzy nie mogli doczekać się przejażdżki wozem bojowym. Wspólne piknikowanie umilił również repertuar przygotowany przez zespół "Rakowianki". Jak zeszłego roku nie zabrakło również Mrocznych Wilków -  motocyklistów,  którzy zorganizowali paradę ulicami wsi. Nie brakowało także chętnych do konkurencji rodzinnych – dzieci wykazywały się sprytem i zwinnością podczas konkurencji ruchowych, natomiast starsi zmierzyli się w biegu w alkogooglach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia dlatego też w konkursie wiedzy o Rakowicach zmierzyły się dwie drużyny  - „Rakowianki”, czyli Panie ze wsi vs. „Dzikie Rakowiaki” - męska część społeczności. Pytania niekiedy sprawiały trudności, jednak zespoły dzielnie stawiały im czoła. Konkurs zwiększył świadomość mieszkańców na temat historii wsi.
W trakcie trwania Pikniku można było posilić się kiełbaską z grilla, natomiast w kawiarence czekały domowe ciasta, przygotowane przez rodziców, frytki, gofry, ciepłe i zimne napoje. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sampławie przygotowały lokalny przysmak – karmuszkę. Wszyscy chętnie próbowali szczęścia w loteriadzie, oraz w konkursie zorganizowanym przez Panie zajmujące się sprzedażą produktów firmy Faberlic. Ponadto odwiedzili nas również zuchy z V Lubawskiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „InVictus” z Lubawy. Nie brakowało również postaci  Olafa i Myszki Mickey, które chętnie zabawiały najmłodszych uczestników Pikniku.
Na zakończenie rozlosowano nagrody główne z Loteriady, natomiast po zakończeniu Pikniku miała miejsce zabawa taneczna pod chmurką.
 
Organizatorzy  chcieliby gorąco podziękować wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowania Pikniku Rodzinnego oraz wszystkim sponsorom za bezinteresowną pomoc, okazane wsparcie i życzliwość!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45Galeria zdjęć: Rodzinny Piknik w Rakowicach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook