Koła Gospodyń Wiejskich

Wyjazd integracyjny do Fromborka i Stegny

  • Opublikowane: 2017-07-27 11:40:06
  • Autor: Monika Empel, inspektor
W miesiącu lipcu członkowie gminnych Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Aktywnych wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Fromborka i Stegny.
We Fromborku uczestnicy wycieczki zwiedzili Wzgórze Katedralne, które zaliczane jest do najwyższej klasy zabytków. Na przestrzeni lat wielokrotnie niszczone i przebudowywane zachowało podstawowe elementy średniowiecznej architektury. Najstarszą budowlą fromborskiego wzgórza jest Bazylika Katedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła, w której uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć m.in. piękne sklepienie, ołtarze, grób Mikołaja Kopernika oraz posłuchali koncertu organowego. W Dzwonnicy zwanej Wieżą Radziejowskiego uczestnicy zapoznali się m.in. z działaniem Wahadła Foucaulta, podziwiali panoramę okolic Fromborka z tarasu widokowego oraz wzięli udział w  seansie w planetarium znajdującym się w przyziemiu wieży. Ponadto zwiedzili Muzeum Mikołaja Kopernika, który przez wiele lat związany był z Fromborkiem, gdzie prowadził obserwacje i oddawał się pracy naukowej.
W ramach wyjazdu uczestnicy wzięli również udział w rejsie spacerowym po Zalewie Wiślanym oraz udali się do Stegny, gdzie pomimo pochmurnej aury spędzili miło czas spacerując po plaży. 
 
Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji działań zaplanowanych w „Programie działań na rzecz osób starszych w Gminie Lubawa na lata 2017–2020”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29Galeria zdjęć: Wyjazd integracyjny do Fromborka i Stegny

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry