Piknik Rodzinny i 105-lecie OSP w Łążynie

  • Opublikowane: 2017-09-06 14:45:45
  • Autor: Natalia Gemba, wychowawca
Dnia 02 września 2017r., w Łążynie odbyły się obchody 105 lecia Ochotnicze Straży Pożarnej. Po uroczystym apelu mieszkańcy wsi wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Mimo niesprzyjającej pogody na dzieci i ich rodziców czekały atrakcje.
Pierwszym elementem była część artystyczna - inscenizacja o straży pożarnej w wykonaniu dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, którzy jednocześnie należą do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. W między czasie można było wziąć udział w Loteriadzie.
Kolejną atrakcją były warsztaty cyrkowe prowadzone przez Panią Magdalenę Sowińsą z Invisible Man w Iławie. Podczas tych warsztatów dzieci mogły nczyć się m.in. chodzić na szczudełkach i kręcić tależami, a także poznały podstawę żonglowania.
Podczas Pikniku nie zabrakło również występu artystycznego, w wkonaniu Rakowianek, wokalistki razem z Panem Sławomirem Sieńskim wprowadziły trochę słońca, w deszczową aurę. A o kwestię dobrego smaku zadbała Karczma „Nad Sandelą” wszyscy mogli skosztować pieczone prosię.
Pod koniec wspólnej integracji odbyła się prezentacja filmiku p.t. Bezpieczne wakacje, który brał udział w konkursie realizowanm przez Agencję Restrukturzacji i Modernizacji Rolnictwa i na etapie eliminacji wojewódzkich zajął miejsce pierwsze. Druga prezentacja natomiast dotyczyła działalności OSP w Łążynie.
Dla uczestników Pikniku przygotowany był bufet i grill, a także kawiarenka do której smakołyki przygotowały Panie z Klubu Seniora. Na koniec odbyło się losowanie nagród głównych i w tym miejscu organizatorzy chcą jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim sponsorom. Później odbyła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44Galeria zdjęć: Piknik Rodzinny w Łążynie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

28.08.2018 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
do góry