Aktywny sierpień w Gutowie

  • Opublikowane: 2017-09-05 14:46:51
  • Autor: Karolina Jaskulska, wychowawca
W sierpniu w Gutowie działała Wakacyjna Świetlica. Dla dzieci uczęszczających na zajęcia  przygotowano mnóstwo atrakcji, by mogły spędzić czas aktywnie. Wszyscy uczestnicy wraz z wychowawcą stworzyli kontrakt, w którym zawarto zasady obowiązujące na świetlicy oraz zasady bezpieczeństwa, po czym złożyły pod nim własnoręczny podpis. Naszym codziennym rytuałem były wspólne posiłki.
Pogoda sprzyjała spacerom i spędzaniu czasu na łonie natury – zorganizowano piknik nad rzeką, podczas którego nie zabrakło zabaw w wodzie i rozmów. Miała miejsce również sesja zdjęciowa w plenerze, by uwiecznić nie tylko zdolnych modeli i modelki, ale również piękno Gutowa i okolic.
Dzieci chętnie brały udział w zajęciach kulinarnych, przygotowując zdrowe kanapki, przekąski czy słodkości. Uczestnicy byli uzdolnieni nie tylko kulinarnie, co udowodnili podczas świetlicowego konkursu „Mam Talent”. Wakacje to okres szaleństw, dlatego dzieci odważyły się na pomalowanie włosów, zrobienie tatuażu z henny czy spróbowaniu swoich sił w roli wizażystki i stylistki paznokci. Artystyczne zdolności również przydały się podczas zajęć art graffiti, podczas których dzieci stworzyły własne dzieła stuki przy pomocy farb w sprayu.Nie lada atrakcją okazało się nocowanie na świetlicy. Wszyscy przygotowali sobie materace, udali się na wieczorny spacer i zjedli wspólnie kolację. Nie brakowało zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Uczestnicy chętnie oglądali filmy przygotowane na nocny maraton filmowy. Mimo, że pora była późna, dzieci miały mnóstwo energii i nie chciały pójść spać. Grali w gry integracyjne, planszowe i logiczne do świtu. Wspólnie przygotowały i zjadły pyszne śniadanie, spakowały swoje rzeczy i udały się do domów.
Okazało się, że w czasie weekendu tajemniczy Pirat zostawił  dla dzieci list pełen niespodzianek i zagadek. Dzieci, by dotrzeć do skarbu musiały kolejno rozwiązywać zadania. Po wielu trudnych łamigłówkach ukrytych w różnych zakątkach wsi odnaleźli pyszny, słodki upominek. Zabawa na tyle rozbudziła w nich ciekawość i chęć zabaw plenerowych, że na zakończenie wakacji udali się Szlakiem Zagadek, by odnaleźć cel  i zdobyć pamiątkę wspólnie spędzonych chwil. Każdy również zdobył umiejętność robienie dużych baniek mydlanych, które zaskakiwały nie tylko rozmiarami, ale i przepięknymi, tęczowymi barwami.
Na zakończenie wakacji i tym samym działania świetlicy zorganizowano ognisko, na które przybyli uczestnicy wraz z rodzinami oraz Pani Sołtys – Jadwiga Kasprowicz. Dzieci przygotowały część artystyczną pełną występów tanecznych i wokalnych. Na wszystkich czekały pyszność przygotowane przez mamy, oraz kiełbaski, które przyrządzono podczas ogniska. To popołudnie było pięknym zwieńczeniem wspólnie spędzonego miesiąca. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wakacje, by spotkać się ponownie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

71Galeria zdjęć: Wakacyjna Świetlica w Gutowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

28.08.2018 r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
do góry