Kreatywnie w Szczepankowie

  • Opublikowane: 2023-03-24 14:47:55
  • Autor: Dorota Trzcińska, wychowawca
W Placówce Wsparcia Dziennego w Szczepankowie odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom jak ważny wpływ na ich rozwój ma kontakt z rówieśnikami. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, że czas spędzony wśród koleżanek i kolegów kształtuje ich charaktery, stymuluje ich zainteresowania, a także uczy kontroli własnych zachowań.
W kolejnej części zajęć wychowankowie stworzyli plakat przedstawiający świetlicę jako ich główny punkt spotkań z rówieśnikami. Następnym zadaniem było wypisanie dlaczego lubią przychodzić do Placówki i jakie zajęcia cenią sobie najbardziej.
W kolejne dni wychowankowie spędzali czas na zajęciach otwartych, które polegały na samodzielnej organizacji czasu wolnego. Zajęcia miały na celu rozbudzenie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci. Pomysłów nie brakowało. Uczestnicy wykonywali prace plastyczne, wśród których były laurki, kartki wielkanocne, papierowe naklejki i smoki. Tworzyły też masy sensoryczne takie jak ciastolina i slaim. Spędzali czas na zajęciach kulinarnych, sportowych i muzycznych. Zajęcia inspirowane pomysłami dzieci to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31Galeria zdjęć: Kreatywnie w Szczepankowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook