Logo: GOPS Lubawa

Zajęcia zdalne

19 - 21.04.2022r. - Zajęcia zdalne dla uczestników Klubu „Senior+” w Mortęgach i Klubu „Senior+” w Złotowie

  • Opublikowane: 2022-04-15 11:49:18
  • Autor: Karolina Jaskulska, Anna Ikier
  • drukuj
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z propozycjami zajęć na aktualny tydzień.
 
Wtorek, 19 kwietnia 2022 r.
 
1) ZDROWY SENIOR 
 
Drodzy  Seniorzy. Jak mawiają w niemal każdym domu: „Święta, święta i po świętach…”. A po dwóch dniach siedzenia przy stole i kosztowania tradycyjnych potraw możemy czuć się zmęczeni, ociężali i bez sił. Zapraszam do zapoznania się z artykułem, jak zapobiegać przejedzeniu oraz jak sobie z nim radzić. Mam nadzieję, że wskazówki umieszczone w tekście pozwolą Wam poczuć się lepiej. 
 
 
2) AKTYWNY SENIOR 
 
Kochani,  zapraszam Was na ćwiczenia, które pozwolą spalić świąteczne kalorie. Zachęcam do wykonania zestawu ćwiczeń, które pozwolą Wam poczuć się lepiej. Jestem przekonana, że po wykonaniu treningu poczujecie się lżej, będziecie pełni energii i gotowi do podejmowania nowych działań. Zapraszam do podjęcia wysiłku. 
 
 
3) TRENING UMYSŁU 
 
Seniorzy. Po leniwych, świątecznych dniach warto poza ciałem rozruszać też nasz umysł. Zapraszam Was dzisiaj na ćwiczenia umysłowe z różnych dziedzin, aby motywować struktury mózgowe do wysiłku. Zapraszam do wykonania łatwych zadań.
 
 
Środa, 20 kwietnia 2022 r.
 
1) SENIOR ARTYSTA
 
Kochani, zapraszam do podjęcia wyzwania na przygotowanie wiosennej dekoracji do domu. Tworząc własnoręcznie piękne kompozycje kwiatowe oszczędzacie pieniądze a dodatkowo macie poczucie satysfakcji i sprawczości, że dekoracja jest wykonana samodzielnie i według Waszego pomysłu. W linkach znajdziecie kilka inspiracji. Zapraszam.  
 
 
2) ZDALNIE KULINARNIE
 
Drodzy Seniorzy każdy z Was na pewno lubi sernik. Istnieje kilka rodzajów tego pysznego ciasta oraz  kilka sposobów jego wykonania.  Przesyłam Państwu  kilkanaście przepisów na pyszny sernik, który możecie przygotować i kosztować sami, z rodziną lub z waszymi gośćmi.
 
 
3) KULTURALNY SENIOR 
 
Kochani. Po Świętach Wielkanocnych nadchodzi czas na wspólną zabawę, biesiadowanie i spotkania z najbliższymi czy znajomymi. Jest to świetna okazja do wspólnego słuchania muzyki czy spędzania czasu na tańcach. Polecam Wam tym razem  góralskie utwory biesiadne, które znajdziecie państwo w Internecie. Przesyłam linki do składanek – mam nadzieję, że wykorzystacie je podczas rodzinnych spotkań i wieczorów spędzonych w gronie najbliższych.
 
 
Czwartek, 21 kwietnia 2022 r.
 
1) HORYZONTY
 
 Drodzy Seniorzy, zachęcam Was do zapoznania się z gazetką, przygotowaną przez ZUS i Rzecznika Praw Pacjenta z myślą o seniorach. Znajdziecie w niej wiele przydatnych informacji.  W poradniku ZUS informuje, edukuje i wyjaśnia kwestie związane z ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem i zdrowiem seniorów. W aktualnym wydaniu znalazły się najważniejsze informacje z punktu widzenia osób starszych – dotyczące świadczeń z ZUS, zdrowia, bezpieczeństwa czy przysługujących im praw. Wśród nich znajdą Państwo artykuły o kompleksowym podejściu do leczenia osób w wieku powyżej 60 lat oraz o tym, jak istotne są badania profilaktyczne i wywiad lekarski. Polecam też artykuł o projektach PFRON, które dają osobom z niepełnosprawnością większą niezależność i samodzielność. Warto też wziąć sobie do serca przestrogi Policji i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przed nieuczciwymi ludźmi i firmami.
 
2) SENIOR KONSTRUKTOR
 
Kochani, przyroda budzi się do życia, widzimy coraz więcej owadów wokół  nas, dlatego warto zadbać o to, by czuły się w naszym środowisku zaopiekowanie. Zachęcam do stworzenia nie tylko ozdoby do własnego ogrodu ale również praktycznego domku dla owadów. W poniższym linku znajdziecie informacje jak wykonać samodzielnie taki domek i przysłużyć się do dbania o ekologię. 
 
 
3) COŚ DLA CIAŁA, COŚ DLA DUCHA
 
 Kochani, jestem przekonana, że każdy z Was chciałby zrobić wszystko, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością ruchową. Pomóc w tym może regularna kontrola stanu swojego zdrowia, w tym badanie ciśnienia krwi czy też saturacji. Teraz możecie to zrobić w każdym miejscu i o każdej porze nie szukając ciśnieniomierza czy też pulsoksymetru. Wszystko to możecie mieć w zasięgu ręki korzystając ze smartwatcha. Zalety korzystania z tego typu urządzenia znajdziecie Państwo w poniższym linku. Być może skusicie się na kupno bądź sprezentowanie komuś tego typu gadżetu. Zachęcam do lektury.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook