Logo: GOPS Lubawa

Aktywni seniorzy - aktywna społeczność

Piknik Dożynkowy w Złotowie

  • Opublikowane: 2017-08-30 08:10:26
  • Autor: Anna Ikier, wychowawca
  • drukuj
Tradycyjnie już, 27 sierpnia 2017r. w Złotowie odbył się Festyn Dożynkowy. Rozpoczął się uroczystą, dziękczynną mszą świętą, po której korowód z wieńcem dożynkowym na czele udał się do hali sportowej w szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie. Przybyłych gości powitał serdecznie sołtys wsi pan Jan Licznerski.
Następnie głos zabrały dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego, które przygotowały krótką część artystyczną. Dzięki uprzejmości Strażaków Ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nie zabrakło różnych konkurencji sportowych i zabaw dla dzieci, które poprowadziły panie z miejscowego Klubu Seniora. Dla najmłodszych przygotowany był także specjalny kącik, w którym dzieci mogły zmienić swój image i wcielić się w zupełnie inną postać. W trakcie trwania festynu można było wziąć udział w konkursie plastycznym pt. „Wieniec dożynkowy”. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek, a komisja wybrała trzy prace, które zostały dodatkowo nagrodzone.
Do dyspozycji gości była także loteriada, a w kawiarence można było skosztować pysznych wypieków miejscowych seniorek. Na koniec odbyła się zabawa taneczna przy akompaniamencie pana Janusza Rucińskiego.
Organizatorzy bardzo dziękują za dobrą wolę i życzliwość wszystkim sponsorom, którzy wsparli przygotowania do pikniku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

77Galeria zdjęć: Piknik Dożynkowy w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry