Logo: GOPS Lubawa

Zakończenie wakacji w „Bajkowym Świecie Kłobuka”

  • Opublikowane: 2018-09-26 10:22:29
  • Autor: Karolina Jaskulska i Natalia Gemba, wychowawcy
  • drukuj
Na dzieci uczęszczające do Świetlic Środowiskowych w Rakowicach i Łążynie czekała niespodzianka na zakończenie wakacji, mianowicie wyjazd integracyjny do Karnit.
29 sierpnia o świcie dzieci wraz z opiekunami wyruszyli w podróż do tajemniczego „Bajkowego Świata Kłobuka”. Wszyscy byli ciekawi, co czeka ich na miejscu. Okazało się, że atrakcji nie brakowało. Na początku uczestnicy podzielili się na grupy i ruszyli w nieznane – tajemniczy labirynt, z którego trudno było znaleźć wyjście. Znalezienie odpowiedniej ścieżki zajęło obu grupom kilkanaście minut. Dalej nie było łatwiej – aby dojść do celu trzeba było wspinać się po drabinach, chodzić po linach czy skakać po słupkach, by nie wpaść w gniazdo gadów. Nie brakowało także elementów parku linowego oraz atrakcji umieszczonych na drzewach. Udało się odnaleźć również porzucony piracki statek na wodzie. Byliśmy pewni, że leśne duszki skrywające się wśród koron drzew czuwają nad nami, jednak okazało się, że znajdują się wśród nich zgrywusy, przez które krążyliśmy wkoło do czasu, kiedy znaleźliśmy odpowiednie wyjście .
Po przejściu toru przeszkód, labiryntów i atrakcji zarówno na drzewach jak i na wodzie wszyscy chętnie oddali się zabawom na placu zabaw. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie mini zoo z leśnymi zwierzątkami.
Nie brakowało osób, które szukały chwili wytchnienia na niedaleko położonej pięknej plaży. Pogoda pozwoliła na wspólne pląsy w wodzie. Niektórzy chłodzili się w wodzie, inny plażowali, kolejni z apetytem zjadali przygotowane przekąski.
Po chwilach relaksu podziwialiśmy piękną XIV-wieczną posiadłość wraz z zamkiem odbudowanym po spaleniu w 1856 roku.
Kolejnym etapem podróży była restauracja McDonald's oraz ostródzkie „molo”. Dzieciom nie brakowało energii na zabawy przy fontannie oraz na podziwianie pięknego widoku na jezioro. Nie dało się ukryć, że niezwykłym widowiskiem dla wszystkich były wyczyny amatorów na nartach wodnych. Wiele pozytywnych emocji wywołały również pokazy tzw. wakesurfingu. Na razie tylko kibicowaliśmy, jednakże być może podczas kolejnego wspólnego wyjazdu ktoś z nas podejmie się próby swoich sił w sporcie na wodzie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

67Galeria zdjęć: Zakończenie wakacji w „Bajkowym Świecie Kłobuka”

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry