Logo: GOPS Lubawa

Wrzesień w Rożentalu

  • Opublikowane: 2022-09-22 10:29:50
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
W Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu odbył się tydzień zabaw integracyjnych, które miały na celu scalić na nowo grupę po wakacyjnej przerwie.
 Wykorzystując sprzęty animacyjne oraz ostatnie letnie dni na dworze odbyły się zajęcia ukierunkowane na integrację grupy oraz dobrą zabawę. Pozytywne myślenie oraz dobre relacje w grupie świetlicowej są bardzo ważne, aby wkroczyć z pozytywnym nastawieniem w nowy rok szkolny, pełen wyzwań i ciężkiej pracy.  
Kolejnym ważnym wydarzeniem był Dzień Maszynisty. Za pomocą książek uczestnicy przenieśli się w czasy lokomotyw i parowozów. Odbyły się zajęcia plastyczne, na których wykonano lokomotywę wraz z 25 wagonikami. Przygotowano wystawę pociągów, kolejek oraz wagonów przyniesionych przez dzieci. Ponadto dużą uwagę skupiono na zachowaniu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych i w związku z tym zostały przeczytane na głos fragmenty książki pt. „Podróżuj z ambasadorką bezpieczeństwa”.
Podczas zajęć kulinarnych uczestnicy bardzo chętnie realizują swoje kulinarne pasje przy czym uczą się od siebie nawzajem jak zrobić najlepsze gofry, wafle z domowym kremem czekoladowym czy ciasto murzynek. Wizja degustacji jest najlepszą motywacją do pracy. Wrzesień zobowiązuje również do odrabiania prac domowych, na które poświęcone zostaje dużo czasu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20Galeria zdjęć: Wrzesień w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook