Logo: GOPS Lubawa

Październikowe zajęcia w Rożentalu

  • Opublikowane: 2021-11-17 07:58:14
  • Autor: Marta Majewska, wychowawca
  • drukuj
Miniony miesiąc upłynął w Placówce Wsparcia Dziennego w Rożentalu na zajęciach plastyczno-technicznych. Aura jesienna spowodowała, że uczestnicy głównie swój czas wolny spędzali kreatywnie, rozwijając swoje talenty oraz tworząc indywidualne prace plastyczne, wkładając w nie cały swój zapał i serce.
Na Dzień Edukacji Narodowej zostały zrobione flower boxy dla wychowawców jako wyraz wdzięczności za ich ciężką pracę oraz wkład wniesiony w rozwój dzieci i młodzieży. W październiku obchodzony jest również Europejski Dzień Seniora. W związku z tym wydarzeniem powstały na zajęciach jesienne latarenki dla seniorów z rodzin dzieci. Ich zadaniem jest umilać długie wieczory jesienno-zimowe.
Wykorzystując dary jesieni wykonane zostały mandale jesienne. Mandala to technika plastyczna polegająca na ułożeniu w okręgu dowolnego wzoru, który w efekcie końcowym daje intersującą kompozycję. Jej wykonanie wymaga skupienia uwagi, innowacyjności oraz ekspresji twórczej. Podczas pracy poznane zostały rodzaje drzew i krzewów, z których została zrobiona.
Kolejnym ciekawym eksperymentem plastycznym okazały się pieczątki z ziemniaków, które posłużyły jako jesienne liście do dekoracji drzew. Na zajęciach technicznych powstały drzewka szczęścia z kreatywnych drucików oraz pomponików. Każdy uczestnik zrobił drzewko w swoim ulubionym kolorze. Jesień sprzyja długim rozmowom podczas, których rozwiązywane są bieżące problemy oraz można uzyskać wsparcie grupy. Na jedną z pogadanek, która odbyła się w kole dzieci zabrały swoje ulubione misie pluszowe. Opowiedziały historię każdego z nich oraz jaką rolę pełni w ich życiu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: Październikowe zajęcia w Rożentalu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook