Logo: GOPS Lubawa

Dzieci i młodzież

Piknik Rodzinny w Prątnicy!

  • Opublikowane: 2019-07-18 07:56:06
  • Autor: Arleta Sternicka, wychowawca
  • drukuj
W sobotę 13.07.2019r. na placu przy Świetlicy Wiejskiej odbył się po raz kolejny Piknik Rodzinny, którego organizatorami byli Rada Sołecka, OSP Prątnica, Placówka Wsparcia Dziennego, Koło Gospodyń Wiejskich ”Prątniczanki” oraz Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa.
Po oficjalnym rozpoczęciu, którego dokonał sołtys wsi Prątnica, pan Janusz Kowalkowski wystąpiły dzieci z Świetlicy Środowiskowej z układem tanecznym, z wykorzystaniem pomponów. Kolejnym punktem były animacje prowadzone przez druhny z ZHP Hufiec Iława, które zaprezentowały tradycyjne zabawy harcerskie oraz zaprosiły do wspólnej Belgijki. Następnie dzieci mogły zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego i przejechać się nim. Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszył się również pokaz pierwszej pomocy, który poprowadził pan Piotr Ornowski, ratownik OSP Lubawa. Ogromnym powodzeniem cieszyła się Loteriada, stoisko ze swojskim jadłem, z kosmetykami FARMASI oraz wystawa rękodzieła regionalnych artystek. Nie mogło również zabraknąć wielkich baniek, wspólnych tańców oraz konkurencji z nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszyło się pompowanie balonów, przeciąganie liny oraz siłowanie na rękę. Ciekawą konkurencją były biegi w spodniach oraz zwijanie węży strażackich oraz wyścigi gokartów. Po losowaniu nagrody głównej dzieci wraz  z wychowawcą zaprezentowały widowiskowy taniec z wielkimi flagami, po którym rozpoczęła się zabawa pod chmurką, do której przygrywał Zespół „Tomix”. Na zakończenie grupa teatralna zaprezentowała niesamowity Pokaz Ognia, który publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
 
Organizatorzy  chcieliby gorąco podziękować wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowania Pikniku Rodzinnego oraz wszystkim sponsorom za bezinteresowną pomoc, okazane wsparcie i życzliwość!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27Galeria zdjęć: Rodzinny piknik w Prątnicy

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

do góry
Wtyczka Facebook