Logo: GOPS Lubawa

Maj w Klubie "Senior+" w Mortęgach

  • Opublikowane: 2019-06-24 14:57:57
  • Autor: Wioleta Hermann - pracownik socjalny/opiekun
  • drukuj
W dniach 24 - 27 maja 2019r. w Klubie Senior+” w Mortęgach odbyło się wydarzenie o charakterze międzypokoleniowym z udziałem społeczności lokalnej – „Ogród dla seniora” polegające na aranżacji przestrzeni wokół Klubu.  
W ramach inicjatywy uczestnicy Klubu wraz z członkami rady sołeckiej i mieszkańcami wsi wykonali prace porządkowe wokół budynku i w ogrodzie.  Uczestnicy wydarzenia posadzili rośliny – drzewka, krzewy, byliny i trawy, które stworzyły piękne rabaty. Wspólna praca pozwoliła zacieśnić więzi lokalne oraz stworzyć piękną przestrzeń wokół Klubu dla całej społeczności lokalnej.
W dniu 31 maja 2019r. uczestnicy Klubu ,,Senior +” w Mortęgach wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Olsztyna. Po przyjeździe na miejsce seniorzy udali się na obiad do Pierogarni Bruner. Po posiłku udali się na spacer, w takcie którego podziwiali zabytki Starego Miasta – zamek Kapituły Warmińskiej, Wysoką Bramę, Stary Ratusz oraz park zamkowy. Na zakończenie uczestnicy wyjazdu udali się do Teatru im. Stanisława Jaracza na spektakl „Nasza Klasa”. Uczestnicy wycieczki zadowoleni i dobrych humorach wrócili do Mortąg.
 
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33Galeria zdjęć: Maj w Klubie "Senior+" w Mortęgach

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

24.10.2019r. - Poradnictwo psychologiczne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja...
25.10.2019r. - Poradnictwo prawne w ramach Punktu Pomocy Rodzinie w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Lubawa, Fijewo 73, informacja: tel....
do góry