Logo: GOPS Lubawa

Z wizytą u seniorów - czyli co słychać w Klubie „Senior +” w Złotowie

  • Opublikowane: 2018-12-17 12:41:07
  • Autor: Wioleta Hermann - pracownik socjalny/opiekun
  • drukuj
Seniorzy z Klubu „Senior+” w Złotowie nie mieli czasu na nudę. Robili wiele ciekawych rzeczy.
Chętnie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, gdzie poznawali nowe przepisy i uczyli się przygotowywać wyszukane potrawy, m. in.: pierogi, rolady wytrawne oraz tartinki maślane z pietruszką, a także słodkości: trufle, praliny czy ciasto czekoladowe z kremem chałowym i wiśniami w żelu. Mogli odkryć dotąd nieznane im smaki. 
Brali również udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych pod okiem fizjoterapeutki. W ich trakcie poprawiali swoją kondycję, wzmacniali mięśnie oraz ćwiczyli oddech. Wykorzystywali do tego dostępne im sprzęty rehabilitacyjne, tj.: dyski sensomotoryczne, laski czy gumy rehabilitacyjne. Wybrali się również na spacer z kijkami do nordic wallking.
W ostatnim czasie działali również artystycznie. Przygotowywali najróżniejsze dekoracje, tworzyli bombki oraz inne ozdoby świąteczne i choinkowe. Panowie odnajdywali się w drobnych naprawach, np.: składaniu regałów czy przygotowaniu różnych sprzętów do ćwiczeń. Te wszystkie zajęcia sprawiały seniorom wielką radość.
Seniorzy dołączyli również do Szkoły im. Orła Białego w Złotowie i przygotowali paczkę w ramach Szlachetnej Paczki.
Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16Galeria zdjęć: Z wizytą u seniorów - czyli co słychać w Klubie „Senior +” w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry