Logo: GOPS Lubawa

Majowa eskapada seniorów

  • Opublikowane: 2018-05-15 14:00:50
  • Autor: Agata Kemska, pracownik socjalny
  • drukuj
W dniach 9-11 maja członkowie gminnych Klubów Seniora, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Klubu Aktywnych wzięli udział w objazdowej wycieczce integracyjnej szlakiem Jana Pawła II.
Wycieczka wyruszyła w środę wieczorem spod Urzędu Gminy, by nad ranem dotrzeć do Krakowa, gdzie uczestnicy w towarzystwie przewodnika zwiedzali m.in. Katedrę na Wawelu, Wzgórze Wawelskie i Rynek Główny w Krakowie. Po zjedzonym na krakowskim rynku obiedzie seniorzy udali się w dalszą podróż do Wadowic. Głównym celem było zwiedzenie Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, który wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Po krótkiej przerwie na zakup pamiątek, zrobienie wspólnych zdjęć i odpoczynek seniorzy dotarli do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zaplanowany był nocleg. Po całym dniu pełnym wrażeń i zwiedzania, Dom Pielgrzyma był idealnym miejscem, aby odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody i nabrać sił na następny dzień. 
Drugi dzień wyjazdu rozpoczął się od Mszy Świętej z uroczystym odsłonięciem cudownego obrazu Matki Bożej. Po śniadaniu seniorzy ruszyli dalej w kierunku Łagiewnik, by zwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Sanktuarium Jana Pawła II. Przy okazji można było podziwiać piękne górskie widoki tym bardziej, że przez cały wyjazd dopisywała słoneczna pogoda. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu i w doskonałych nastrojach w piątkowe popołudnie wyjechali w podróż powrotną do Lubawy. 
Wyjazd zorganizowano w ramach realizacji działań zaplanowanych w „Programie działań na rzecz osób starszych w Gminie Lubawa na lata 2017–2020”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28Galeria zdjęć: Majowa eskapada seniorów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry