Logo: GOPS Lubawa

Wycieczka rowerowa seniorów

  • Opublikowane: 2024-05-27 09:28:57
  • Autor: Anna Ikier, opiekun
  • drukuj
Uczestnicy klubu Senior + w Złotowie skorzystali ostatnio z pięknej pogody i wybrali się na wycieczkę rowerową. Punktem docelowym była miejscowość Glaznoty, gdzie seniorzy zaplanowali odpoczynek. W stajni Koń na Biegunach, dzięki uprzejmości pani Agnieszki Niedźwieckiej wzięli udział w warsztatach zielarskich.
Zapoznali się z wyposażeniem apteczki “Ziołowe Inspiracje”, pełnej ziołowych octów, herbat, maści i syropów, własnoręcznie wykonanych z darów natury. Wybrali się też na spacer w poszukiwaniu roślin o drogocennych właściwościach. Następnie wspólnie wykonali izotonik – dziki napój mocy, do którego użyli m.in. melisy. Pani Agnieszka podzieliła się z seniorami swoją wiedzą i pokazała jaką moc mają zioła prosto z łąki. Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie w pięknych okolicznościach przyrody.
Seniorzy zwiedzili również okolicę, m.in. zabytkowy wiadukt kolejowy oraz teren przy Kościele Ewangelickim. Nie zważając na wysiłek każdemu dopisywał dobry humor, a piękne widoki na trasie wycieczki rekompensowały zmęczenie. Uczestnicy połknęli bakcyla i planują już kolejną wyprawę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36Galeria zdjęć: Wycieczka rowerowa seniorów

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook