Logo: GOPS Lubawa

Artystyczne dusze w Złotowie

  • Opublikowane: 2023-03-16 12:44:53
  • Autor: Anna Ikier, opiekun
  • drukuj
Seniorzy z Klubu Senior + w Złotowie to niewątpliwie artystyczne dusze. Uwielbiają wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne, manualne oraz handmade. Poszukują ciekawych inspiracji i pomysłów do realizacji. Z chęcią zgłębiają tajniki nieznanych im dotąd technik plastycznych oraz są otwarci na nowe wyzwania.
Ostatnio klub zamienił się w małe laboratorium, pełne pięknych zapachów. Stało się tak za sprawą produkcji świec sojowych. Każdy uczestnik mógł zdecydować, jaki zapach będzie miała jego świeca oraz jakie wykorzysta dodatki. Seniorzy mieli do wyboru suszone kwiaty, m.in. lawendę, różę, nagietek czy kwiat jabłoni. Nowe doświadczenie wymagało skupienia i precyzji, ale było też źródłem ogromnej satysfakcji i dumy. Własnoręcznie wykonane świece mogą stanowić ozdobę domu, umilić wieczorny czas przyjemną wonią kwiatów czy też być upominkiem dla bliskiej osoby.
Na zajęciach z cyklu handmade uczestnicy tworzyli też oryginalne bransoletki z perełek i kolorowych, drewnianych koralików. Seniorzy mogli się wykazać niebywałą sprawnością dłoni oraz pomysłowością i kreatywnością przy doborze kolorów.
Klub odwiedził też dzielnicowy asp. Sławomir Łukaszewski, który przeprowadził rozmowę na temat bezpieczeństwa seniorów w sieci. Udzielił im cennych wskazówek, jak mają postępować, by nie dać się oszukać.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25Galeria zdjęć: Artystyczne dusze w Złotowie

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacjąKalendarium wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia

do góry
Wtyczka Facebook